Connect with us
Mallorca

Koronavirus

Mallorca, Menorca, Ibiza a další španělské regiony zdarma pojistí turisty na COVID-19

Mallorca, Menorca, Ibiza a další španělské regiony zdarma pojistí turisty na COVID-19

Vláda Kanárských ostrovů loni podepsala s pojišťovnou AXA smlouvu o platném cestovním pojištění pro všechny turisty cestující na ostrovy. V srpnu tohoto roku přichází další zajímavá novinka pro milovníky Španělska. Turisté, kteří přijedou na Baleárské ostrovy, Kanárské ostrovy, do Andalusie nebo do regionů Murcia či Galicia získají automatické a bezplatné krytí pro případ nákazy koronavirem. Pojištění platí od 13. srpna a zatím do konce roku, tedy do 31. prosince 2021.

Reklama

O pojistném krytí informuje španělské turistické centrum. Pojistné krytí zabezpečuje pojišťovna RACE a je bezplatné pro všechny turisty, kteří přijedou do vybraných španělských regionů. Pojištění začíná platit v momentě, kdy se cestující zaregistruje v oficiálním turistickém zařízení (například si zakoupí ubytování v hotelu).

Smlouva zajišťuje úhradu léčebných nákladů, repatriaci, případné prodloužení pobytu pro případ, že k nákaze COVID-19 dojde při pobytu ve vybraných regionech.

Úřady chtějí tímto krokem ještě více podpořit turistický ruch na ostrovech a mimořádně úspěšnou sezónu ve Španělsku.

Bezplatné pojištění ve vybraných španělských regionech kryje

  • služby tlumočníka
  • náklady vyplývající z přepravy zpět do místa bydliště pojištěnce po nákaze koronavirem, případně i v důsledku úmrtí, a s tím související repatriace
  • náklady pro případ prodloužení pobytu z důvodu izolace nebo karantény v důsledku koronaviru
  • linka pomoci pro turisty je k dispozici zdarma (od 8:00 do 24:00 každý den na: 900 100 124)

Akční letenky na Baleárské ostrovy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru