Connect with us
railay thajsko

Cestopisy

Cesta po Thajsku: Bydleli jsme v pokoji Leonarda DiCapria

Cesta po Thajsku: Bydleli jsme v pokoji Leonarda DiCapria

Myslíme si, že každý alespoň jednou v životě viděl nebo něco slyšel o filmu Pláž z roku 2000 v hlavní roli s mladým Leonardem DiCapriem. Přiznáme se, my jsme ho poprvé viděli až v Thajsku a to teprve poté, co jsme slavnou pláž Maya navštívili. Už jsme si ji prostě museli prohlédnout, považovali jsme to za povinnost. Jak vypadají legendární místa z filmu v roce 2021?

Reklama

Thajsko je již otevřeno bez Sandboxu!

Tento článek už píšeme v době, kdy se země otevřela bez karantény nakonec i pro turisty z České republiky. Podmínkou bezkaranténního vstupu je kompletní očkování proti COVID-19, rezervace ubytování ve vybraných hotelech alespoň na 2 noci, pojištění na COVID, jeden PCR test před příletem a další po příletu do Thajska. To je všechno.

harbour thajsko
Koh Phi Phi, Krabi, Rasťo Kiavčin

Koh Phi Phi a cesta z Phuketu

Dostaneš se sem poměrně jednoduše z přístavu Rassada na jihu Phuketu a cesta stojí kolem 800 THB – cca 500 Kč. Po hodince cesty už vystupuješ v ráji, na maličkém ostrově Phi Phi Don, kde cesta na druhou stranu k pláži trvá necelé 3 minuty. Ostrov však ani zdaleka není opuštěný, právě naopak, podobně jako Patong představuje jedno z nejrušnějších míst Thajska. Za normálních okolností se zde denně vystřídá i přes 400 lodí. Aktuální realita? Jen pár loděk za den, někdy i méně. Neexistoval a už nikdy ani nebude existovat lepší čas na návštěvu Thajska než právě teď.

phi-phi thajsko
Koh Phi Phi Don, Rasťo Kiavčin

Pláž z filmu Pláž, šnorchlování a žraloci

Explozi turistů zažily ostrovy v roce 2000 a každodenně trvala až do roku 2020, kdy ji zastavila pandemie. Slavnou pláž v Maya Bay na ostrově Phi Phi Le navštěvovalo denně až neuvěřitelných 5000 turistů.

Jak se tam dá dostat? Pláž byla zavřená celé 2 roky, během níž se zotavoval její korálový život. Podle posledních informací se ovšem již začátkem roku opět otevřela a zpřístupnila návštěvníkům.

maya thajsko
Maya Bay, Rasťo Kiavčin

Na druhé straně ostrova je korálový život o něco veselejší a šnorchlovat tu, za poplatek na údržbu prostředí 400 THB (cca 260 Kč), můžeš i v národním parku. Tato činnost je obrovským zážitkem, neboť místní korálové kreace patří mezi ty nejkrásnější na naší planetě.

Celý výlet z Phi Phi Don kolem ostrova Leh je zážitkem na celý den a kromě výše zmíněných tě domácí na tradiční long-tail lodi vezmou i na slavnou opičí pláž, kde se budeš koupat s našimi srstnatými předky. Zastaví i uprostřed cesty, abys měl možnost slevovat v oceánu žraloky. Za necelých přibližně 750 Kč se výlet opravdu vyplatí a měl by být povinnou jízdou každého návštěvníka Phi Phi. Za zmínku mezi aktivitami na Phi Phi stojí určitě také výlet na kajaku či výstup na vyhlídku. Na ostrov si vyhraď minimálně 2 dny.

kayak plavba
Koh Phi Phi Don, Rasťo Kiavčin

Věříš, že existuje ráj?

Hledáš v Thajsku synonymum ráje? Máme pro tebe tip, zavítej do Railay Bay. Je to malý kousek země, který od celého Krabi dělí obrovská skála, takže o soukromí zde máš postaráno přímo dokonale. Domácí jsou zde navíc o to přátelštější a nabízejí opravdu unikátní zážitky.

Jedním z takových je i plavba na lodi při západu slunce a následné potápění se v naprosté tmě, kdy máš šanci zažít něco, na co do konce života nezapomeneš. Řeč je o planktonu, který v noci rozzáří vody moře a ty se tak v jednom momentě koupeš v teplé vodě, uprostřed tmy a obklopen miliony světel. Pro zkontaktování se s domácími doporučujeme skupinu na Facebooku Railay Life a nezapomeň je pozdravovat od Rasti.

railay thajsko
West Railay Bay, Rasťo Kiavčin

Ao Nang plný života

Přesuňme se z nejkrásnějšího místa Thajska a ráje horolezců kousek dál, do nejbližšího městečka, ze kterého je to jen kousek k Tygří Jeskyni či horkým pramenům. Vítej v Ao Nangu. Je plný života. Najdeš zde například úžasný národní park s pěšinkou opic, Hat Nappharat Thara-Mu.

Taxíkem či tuk-tukem to budeš mít blízko do slavné Wat Tham Suea (Tiger Cave Temple) s výhledem na celé Krabi. Svou cestu můžeš protáhnout klidně i dál, k horkým pramenům, díky kterým Krabi získalo kus slávy. Vyhřívat se zde můžeš ve vodě přímo uprostřed džungle.

Za zmínku určitě stojí i půjčení skútru či kola v Ao Nangu, které ti umožní poznat celé okolí naplno.

Tiger Cave Temple, Shutterstock

Leonardův pokoj

Naší poslední zastávkou na tripu v Thajsku byl Phuket Old Town. Ubytovali jsme se v hotelu s názvem The Memory At On On, který nám byl sympatický a odněkud také velmi povědomý. V tu chvíli jsem však ještě nevěděl, kam jdu. Zjistil jsem to, až když mě pán z lobby přivítal na mém pokoji se slovy: „Vítejte v místnosti, kde se natáčel film Pláž s Leonardem DiCapriem“.

dicaprio-room thajsko
The Memory At On On, Rasťo Kiavčin

Nikdy v životě bychom si něco takového ani nepředstavili, ale byla to najednou pravda. Toto je krásné na cestování. Co dalšího však můžeš zažít a vidět ve starém městě na Phuketu? Ochutnáš zde různé, nejen thajské, chutě. Nachází se zde dokonce asi ta nejlevnější michelinská restaurace, do které jsme přišli a najedli se jako králové, a to naprosto bez čekání. Večerní menu stojí asi trojnásobek thajské klasiky, čili cca 150 Kč.

old-town thajsko
Phuket Old Town, Rasťo Kiavčin

Psali jsme to v našich článcích už mnohokrát, ale napíšeme to ještě jednou. Thajsko je otevřeno a nikdy nebyl a už ani nebude lepší čas k návštěvě. Momentálně tam stále není tak mnoho turistů, jak tomu bývalo zvykem, a právě proto je země ještě kouzelnější.

Akční letenky do Thajska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru