Connect with us
Expo 2020 Dubai - Czech Spring

Novinky

Výroba vody ze vzduchu i 3D tisk. Takto vypadá český pavilon na výstavě EXPO 2020

Výroba vody ze vzduchu i 3D tisk. Takto vypadá český pavilon na výstavě EXPO 2020

Expo 2020 Dubai už otevřelo své brány a vítá návštěvníky z celého světa. Představí se zde téměř 190 národů a 60 z nich předvede i své pavilony. Mezi nimi i Česká republika s pavilonem, který nese název Czech Spring. Největší mezinárodní událost a výstavu na přelomu let 2021 a 2022 můžeš navštívit až do března 2022 a my pro tebe máme malou ochutnávku toho, jak vypadá česká část a co všechno prezentuje.

Reklama

Celou událost spojuje téma Connecting Minds, Creating the Future – „Propojování myšlenek, vytváření budoucnosti“. Ovšem výrazně zde figurují i tři podtémata Udržitelnost, Mobilita a Příležitost. Podle nich je výstava rozdělena a ke každému je vytvořen i speciální pavilon (pavilon Terra – reprezentující podtéma Udržitelnost, Alif – za podtéma Mobilita a Mission Possible – Příležitost). Co se týče českého pavilonu, ten najdeš v části věnované Udržitelnosti.

Expo Dubai 2020

Co nabídne české jaro?

Český pavilon nesoucí název Czech Spring je jedinečný již na první pohled. Byl vytvořen podle návrhu mladých českých architektů ze společnosti Formosa AA a doplňuje jej celkem 17 exponátů.

Jádrem pavilonu je systém S.A.W.E.R. Že ti to nic neříká? Tak se podrž. Jedná se totiž o zařízení, které pomocí solární energie samostatně vyrábí vodu ze vzduchu. Následně zavlažuje zahradu vytvořenou v dubajských podmínkách a předvádí, jak je možné vytvořit oázu v poušti. Principy inovací patentů ČVUT a AV ČR jsou na výstavě samozřejmě k nahlédnutí.

Nepřehlédnutelnou instalací je Srdce pavilonu. Ocelové kapiláry prorůstající stěnami vytváří Mrak, který poskytuje stín pro návštěvníky i zahradu. Největší ručně tvarovaná socha z nerezové oceli na světě je dílem Jana Dostála.

Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring
Expo 2020 - Czech Spring

O další efektní prvek se zasloužila společnost LASVIT. Podle návrhu Maxima Velčovského sestavila světélkující instalaci Golden Rain, kolem níž mohou návštěvníci vystoupat do prvního patra. Dále je zde k vidění plastika Fenix Energy od Jakuba Nepraše zobrazující tok času a energie, jako nepostradatelné prvky dnešní civilizace, v kombinaci s duševním světem člověka.

Společnost Průša Research představila interaktivní stěnu osobních 3D tiskáren a ty si tak můžeš postavit trojrozměrnou sochu. K vidění je i exponát nazvaný Venus, největší leštěná skleněná socha na světě od Vlastimila Beránka. Ten ostatně navrhl rovněž skleněné sousoší Lovers umístěné v SkyBaru na střeše pavilonu.

Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring
Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring - Expo 2020

Zkrátka, k vidění je tu toho opravdu mnoho, tak neváhej a přijeď se na tuto jedinečnou událost podívat. Vše, co by ti před příjezdem nemělo utéct, jsme ti sepsali do jednoho článku.

Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring - Expo 2020
Czech Spring - Expo 2020

Vstupenky na EXPO 2020: v nabídce jsou 3 typy lístků

Na Expo 2020 se dostaneš několika způsoby. Pojďme si je rozebrat. V oficiální nabídce vystavovatele jsou 3 typy lístků:

  • jednodenní vstupenka za 650 Kč,
  • vícedenní vstupenka s neomezeným vstupem na 30 po sobě následujících dní za 1 250 Kč,
  • sezónní vstup s neomezeným vstupem na šest měsíců Expo 2020 Dubai za 3 150 Kč.

Vstupenky zahrnují vstup do všech pavilonů, na akce, rozmanitý a neustále se měnící zábavní program s až 60 živými akcemi každý den od hudby, tance a umění světové úrovně až po zajímavé přednášky a oslavy národních svátků.

Děti mladší 18 let a studenti, kteří jsou držiteli platného studentského průkazu z kterékoliv akademické instituce na světě, budou mít vstup zdarma, stejně jako návštěvníci ve věku minimálně 60 let. Lidé se speciálními potřebami budou mít k dispozici bezplatné lístky, přičemž jejich společník získá 50procentní slevu.

Expo 2020 Dubai

Leť s Pelikánem a získáš vstupenku na EXPO 2020 zdarma!

Vstupenku na Expo 2020 si můžeš koupit ve vlastní režii, ale mnohem jednodušší je to zakoupením letenky nebo dovolené v Dubaji přes Pelikána. Jak na to? Všechny způsoby jsme pro tebe sepsali v TOMTO ČLÁNKU.

Ke vstupu na EXPO 2020 je nutné očkování nebo bezplatný PCR test

Organizátor letošního Expo 2020 v Dubaji uvedl, že vstup na světový veletrh pro návštěvníky nad 18 let bude možný pro ty, kteří mají kompletní očkování nebo byly za posledních 72 hodin negativně testováni na COVID.

  • 72hodinový PCR test je ovšem i tak podmínkou vstupu do Dubaje, takže ti bohatě postačí i ten. Pokud již vypršela jeho platnost, PCR testy na COVID-19 budou držitelům lístků nabízeny bezplatně, uvedl organizátor.
Expo 2020 Dubai

Akční letenky do Dubaje

Expo Dubai 2020

Zdroj informací a fotografií: oficiální stránka Expo 2020 Dubai a czexpo.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru