Connect with us
květy na svahu

Cestopisy

TOP 5 jarních evropských destinací. Užij si krásné počasí a levné letenky

TOP 5 jarních evropských destinací. Užij si krásné počasí a levné letenky

Delší dny, příjemné teploty, kvetoucí příroda – to jsou ideální podmínky pro cestování. My ti ukážeme TOP 5 destinací, které jsou na jaře nejkrásnější a nesmíš si je nechat ujít. Navíc, na toto období můžeš rezervovat opravdu levné letenky.

Reklama

1. Nizozemsko – Keukenhof

Země, která produkuje nejvíce tulipánů na světě, je právě během jara nejbarevnější. Návštěvníci mohou obdivovat pestrobarevná pole tulipánů nejen v parcích, ale například i v zahradách Keukenhof. Nevynech tuto nádheru. Jsou vzdáleny jen 40 kilometrů od Amsterdamu a dostaneš se tam i veřejnou dopravou.

Nizozemsko

2. Francie – Provence

Region Provensálsko patří mezi nejoblíbenější ve Francii. Právě kvůli nekonečným levandulovým polím a bohatému kulturnímu dědictví je považováno za jednu z nejkrásnějších oblastí v Evropě. Během horkých letních měsíců překypuje davy turistů, proto se ho vyplatí navštívit právě na jaře. Do Provensalska se nejlépe dostaneš regionální dopravou z letišť Nice, Lyon a Marseille.

Francie

3. Španělsko – Barcelona

Tato katalánská krasavice se během jarních měsíců začíná oteplovat na příjemných 20 stupňů, které jsou ideální pro objevování, a to bez většího návalu turistů. Máš možnost zde zažít nespočet kulturních událostí a lokálních festivalů konajících se v ulicích tohoto pulzujícího města. Největším lákadlem jsou jednoznačně barcelonské parky, které během jara hýří barvami kvetoucích dřevin a květin.

Barcelona

4. Portugalsko – Madeira

Ostrov květin, věčně zelený ostrov, zahrada Atlantiku nebo ostrov jara, to jsou slova, která dokonale vystihují Madeiru. Teploty se zde po celý rok pohybují kolem 20 stupňů, což nahrává místní vegetaci. Čtyři týdny po Velikonocích se pravidelně pořádá květinový festival. Tento barevný svátek je oslavou jara a patří k nejkrásnějším na Madeiře. Ve Funchalu v této době uvidíš úžasný průvod květinových vozů. Určitě se vyplatí naplánovat si i jednu horskou procházku, kde budeš mít možnost vidět vodopády, eukalyptové lesy a jezírka obklopená pestrobarevnými květinami.

Madeira

5. Bulharsko – Údolí růží

Jaro je v Bulharsku skvostné – zejména tehdy, když máš možnost vidět zelené pláně plné květů, které se vyjímají na pozadí hor se zasněženými vrcholky. Přestože zde může být počasí na začátku jara nestabilní a deštivé, koncem dubna se Bulharsko mění na sluncem zalitou krajinu. A to je vynikající období pro zahájení tradičních festivalů. Během pozdního jara se zde koná tradiční festival spojený se sklizní růží v tzv. Růžovém údolí u města Kazanlak. Pokud jsi milovník horské turistiky, určitě musíš navštívit okolní národní parky v pohořích Rila a Rodopy, které v jarních měsících vzkvétají bujnou flórou a faunou.

Bulharsko

Akční letenky na jaro

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru