Connect with us
květy na svahu

Cestopisy

TOP 5 jarních evropských destinací. Užij si krásné počasí a levné letenky

TOP 5 jarních evropských destinací. Užij si krásné počasí a levné letenky

Delší dny, příjemné teploty, kvetoucí příroda – to jsou ideální podmínky pro cestování. My ti ukážeme TOP 5 destinací, které jsou na jaře nejkrásnější a nesmíš si je nechat ujít. Navíc, na toto období můžeš rezervovat opravdu levné letenky.

Reklama

1. Nizozemsko – Keukenhof

Země, která produkuje nejvíce tulipánů na světě, je právě během jara nejbarevnější. Návštěvníci mohou obdivovat pestrobarevná pole tulipánů nejen v parcích, ale například i v zahradách Keukenhof. Nevynech tuto nádheru. Jsou vzdáleny jen 40 kilometrů od Amsterdamu a dostaneš se tam i veřejnou dopravou.

Nizozemsko

2. Francie – Provence

Region Provensálsko patří mezi nejoblíbenější ve Francii. Právě kvůli nekonečným levandulovým polím a bohatému kulturnímu dědictví je považováno za jednu z nejkrásnějších oblastí v Evropě. Během horkých letních měsíců překypuje davy turistů, proto se ho vyplatí navštívit právě na jaře. Do Provensálska se nejlépe dostaneš regionální dopravou z letišť Nice, Lyon a Marseille.

Francie

3. Španělsko – Barcelona

Tato katalánská krasavice se během jarních měsíců začíná oteplovat na příjemných 20 stupňů, které jsou ideální pro objevování, a to bez většího návalu turistů. Máš možnost zde zažít nespočet kulturních událostí a lokálních festivalů konajících se v ulicích tohoto pulzujícího města. Největším lákadlem jsou jednoznačně barcelonské parky, které během jara hýří barvami kvetoucích dřevin a květin.

Barcelona

4. Portugalsko – Madeira

Ostrov květin, věčně zelený ostrov, zahrada Atlantiku nebo ostrov jara, to jsou slova, která dokonale vystihují Madeiru. Teploty se zde po celý rok pohybují kolem 20 stupňů, což nahrává místní vegetaci. Čtyři týdny po Velikonocích se pravidelně pořádá květinový festival. Tento barevný svátek je oslavou jara a patří k nejkrásnějším na Madeiře. Ve Funchalu v této době uvidíš úžasný průvod květinových vozů. Určitě se vyplatí naplánovat si i jednu horskou procházku, kde budeš mít možnost vidět vodopády, eukalyptové lesy a jezírka obklopená pestrobarevnými květinami.

Madeira

5. Bulharsko – Údolí růží

Jaro je v Bulharsku skvostné – zejména tehdy, když máš možnost vidět zelené pláně plné květů, které se vyjímají na pozadí hor se zasněženými vrcholky. Přestože zde může být počasí na začátku jara nestabilní a deštivé, koncem dubna se Bulharsko mění na sluncem zalitou krajinu. A to je vynikající období pro zahájení tradičních festivalů. Během pozdního jara se zde koná tradiční festival spojený se sklizní růží v tzv. Růžovém údolí u města Kazanlak. Pokud jsi milovník horské turistiky, určitě musíš navštívit okolní národní parky v pohořích Rila a Rodopy, které v jarních měsících vzkvétají bujnou flórou a faunou.

Bulharsko

Akční letenky na jaro

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Výlet s chutí Itálie. Leť v květnu z Vídně do Perugie od 1 060 Kč https://t.co/O1vYtbMqNR2 hodinami dozadu
Slunné Korfu. Zpáteční letenky z Vídně na duben od 1 390 Kč https://t.co/FxSVZGuWOV2 hodinami dozadu
Athény z Bratislavy na křídlech Aegean: start přímé linky se přesouvá na říjen https://t.co/IyJPBAuK22 #novinky2 hodinami dozadu
Týden na Bali: Ubud, rýžová pole, sopky i letenky z Prahy od 18 390 Kč https://t.co/hKS5DjoWoF21 hodinami dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén od 1 990 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK2222 hodinami dozadu
Exotický Mauricius! Chyť letenky z Budapešti nebo Prahy v předstihu od 13 690 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k23 hodinami dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara. Leť z Prahy za 3 990 Kč https://t.co/kPdjtOWyFa23 hodinami dozadu
Za volantem v zemi flamence aneb roadtrip po Španělsku https://t.co/2xu1DHDZkA1 dnem dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP2 dny dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén za 2 690 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK222 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru