Connect with us

Cestopisy

Za sedmero jezery: Okouzlující Národní park Rila v Bulharsku je i skvělým cílem pro lyžaře

Za sedmero jezery: Okouzlující Národní park Rila v Bulharsku je i skvělým cílem pro lyžaře

Rozkládá se na ploše velké 800 kilometrů čtverečních v bulharském pohoří Rodopy. Je jedním z nejvyhledávanějších balkánských outdoorových míst na letní i zimní aktivity. Je chráněnou rezervací, patřící mezi města s nejvzácnějšími volně žijícími živočichy v Evropě. Co je to? No přece Národní park Rila v Bulharsku.

Reklama

Udržitelný turismus. Důležitý pojem spojující se s národním parkem a v budoucnosti, doufejme, i s celým světem. Lesy, jezera a hory v Rile jsou čisté a neposkvrněné, díky jejímu managementu, který o to neustále usiluje. Udržitelná turistika a horolezectví jsou tu podporované z evropských grantů. Plavání, lovení a rybaření jsou zakázány téměř na celém území. Stanování je přísně kontrolováno.

Turistika pro každého

Jestli toužíš po aktivní dovolené v Bulharsku, tak tě potěšíme. V Národním parku Rila jsou turistické stezky všech obtížností. Nejznámější je ta s názvem Sedm rilských jezer, která začíná ve vesnici Panichishte výstupem přes hustý borovicový les. Možností je i jízda lanovkou. Nad lesem se nachází sedm ledovcových jezer. Naskytne se ti nádherný výhled.

Národní park Rila

Všude samý sníh

Hory v okolí nejvyššího vrchu parku i celého Bulharska – Musala, nedaleko města Borovets, jsou dnes luxusním outdoorovým resortem. Nacházejí se tu svahy a tratě pro všechny typy zimních sportů. Bulharští aktivisté ale dohlížejí na to, aby návštěvníci věděli, jak se v parku třeba chovat.

Národní park Rila

Nedotčená divočina

Se svahy sousedí borovicový les, který je domovem 48 druhů savců. Žijí tu medvědi, vlci, divočáci a téměř 100 druhů ptactva, včetně chráněné sovy a tetřeva.

Národní park Rila

Relax v parních koupelích

Po všech aktivitách máš chuť na pořádný relax? Nasedni do auta nebo si udělej 10kilometrovou procházku do města koupelí Sapareva Banya. Vnitřní i venkovní bazény jsou tu dostupné během celého roku. Jsou napuštěné jedněmi z nejteplejších minerálních pramenů na světě. Okolní restaurace jsou skvělou ukázkou lokálních jídel, mnohá z nich jsou vegetariánská.

Bulharsko

Akční letenky do Bulharska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru