Ethiopian Airlines před několika týdny dokončily rozšíření terminálu o rozloze 86 tisíc metrů čtverečních na letišti Addis Ababa Bole International Airport. Jeho kapacita je 22 milionů pasažérů ročně.
Terminál se tak stal z hlediska kapacity druhým největším v Africe. Nejde však o ledajaký projekt. Terminál č. 2 stál 300 milionů dolarů a má být prvním terminálem na světě, který byl rozšířen z důvodu koronaviru a bere ohled na biobezpečnosť.
Kromě denních čistících procedur to znamená digitální funkce včetně skenerů teploty, 30 samoobslužných check-in stánků, 60 check-in pultů, 32 imigračních pultů pro příchozí s 8 e-branami, 16 míst na bezpečnostní kontrolu, bezdotykové stojany na antibakteriální gely a sezení uzpůsobené sociálnímu odstupu.
„Poskytujeme bezdotykový zážitek. Prostřednictvím mobilní aplikace Ethiopian si můžete rezervovat letenky, zaplatit, provést check-in, vytisknout visačky, odevzdat zavazadla, naskenovat boarding pass…“ uvedly aerolinky pro Skift.
Na terminálu se pracovalo v několika fázích po dobu tří let. Ultramoderní rekonstrukce je součástí strategie společnosti Ethiopian, která chce investovat do infrastruktury.
V březnu, zatímco byly ostatní africké aerolinky uzemněny, Ethiopian viděly příležitost na kompenzaci ztráty příjmů v rozšíření cargo flotily. Společnost proměnila 25 osobních letadel na cargo a high-tech farmaceutické křídlo využily na skladování a distribuci zdravotnických potřeb do 80 zemí v Africe, Kanadě, USA, Evropě, Asii a Jižní Americe.
Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).
Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected]. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected]. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.

Máte k článku připomínku nebo názor? Napište ho do komentářů