Connect with us
Letadlo společnosti Qatar Airways

Koronavirus

Qatar Airways obnoví druhý nejdelší let na světě

Qatar Airways obnoví druhý nejdelší let na světě

Společnost Qatar Airways je připravena pokračovat ve svém nejdelším letu, který je zároveň druhým nejdelším plánovaným letem na světě. Katarské aerolinky od 28. března znovu spustí přímé lety mezi metropolí Doha (Dauhá) a novozélandským městem Auckland. Letadlo na této trase překoná bez mezipřistání 14 500 kilometrů a přistane až po 18 hodinách. Na obnovené lince bude létat oblíbený Boeing 777-200LR.

Reklama

Let z Kataru na Nový Zéland patří mezi nejdelší na světě a ještě nedávno byl tím absolutně nejdelším. Potom však tuto trasu překonala společnost Singapore Airlines propojením Singapuru s New Yorkem (15 345 kilometrů).

Qatar Airways už nyní létají do Aucklandu třikrát týdně, avšak tyto lety létají přes australský Brisbane obousměrně, nejde proto o přímý let z Kataru.

Aktuálně je nejdelším letem na světě let Emirates mezi Dubají a Aucklandem (14 200 kilometrů). Bude jím však jen do března 2021, kdy Qatar Airways opětovně spustí svou linku na Nový Zéland.

Akční letenky Qatar Airways

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru