Connect with us
Emirates - letadlo

Koronavirus

Zájem o Dubaj roste. Emirates budou létat z Vídně už 5krát týdně

Zájem o Dubaj roste. Emirates budou létat z Vídně už 5krát týdně

Dobré zprávy z Dubaje! Letecká společnost Emirates se od 1. února 2021 rozhodla navýšit frekvenci letů na trase Vídeň – Dubaj – Vídeň. Nově tak budou dubajské aerolinky létat z Vídně do Dubaje 5krát týdně. Dosud linka létala vždy ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli, podle nejnovějších zpráv přibydou i pondělní lety.

Reklama

Emirates již během svého působení získaly řadu ocenění, nově se mohou pyšnit i tím, že patří mezi nejbezpečnější aerolinie světa.

 • Zajímavost ze Spojených arabských emirátů (SAE): Emiráty již úspěšně zvládly očkování více než 1 milionu obyvatel proti COVID-19. Do konce prvního čtvrtletí 2021 mají tamní autority v plánu dokončit očkování u polovinu obyvatelstva.

Užitečné informace k cestě do Dubaje

 • Od cestujících přilétajících z Vídně se vyžaduje negativní PCR test provedený nejpozději 96 hodin před odletem – test je vyžadován od cestujících starších 12 let – koukni na KOMPLETNÍ PODMÍNKY VSTUPU DO DUBAJE
 • Všechny obchody, restaurace a turistické atrakce zůstávají v Dubaji otevřeny. Dodržují se doporučené bezpečnostní a hygienická opatření.
 • Tranzit v Rakousku: Čeští občané mají povolen tranzit na i z vídeňského letiště bez jakýchkoliv omezení. Osoby, které na letiště přijedou za účelem odletu nebo odvozu blízké osoby, ovšem musí absolvovat cestu na letiště i zpět bez zastávky (výjimkou je např. návštěva WC). Po příjezdu zpět do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a podle doporučení hygienické stanice absolvovat test nebo karanténu.
 • Emirates už při letech na Zanzibar nevyžadují COVID test.
Emirates kabina koronavirus

Emirates jako první letecká společnost na světě nabídla ještě v červenci tohoto roku všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19, a to zcela zdarma. Pojištění nebylo nutné vyřizovat, pojistnou smlouvou byla samotná letenka. Pojištění na náklady spojené s COVID-19 bylo automaticky uplatněno na cesty do 31. prosince 2020 u všech Emirates letenek, i těch zakoupených přes Pelikán. Následně aerolinky přidaly další pojištění, které pokrývá mnohem více rizik a ke klietovi je ještě štědřejší. To platí na všechny rezervace provedené od 1. prosince 2020 až do konce ledna 2021.

Automatické COVID pojištění Emirates na rezervace vytvořené PŘED 1. prosincem

Multi-risk COVID pojištění se automaticky vztahuje na letenky zakoupené od července do 30. listopadu 2020. K získání pojištění není třeba vyplňovat žádné formuláře, ani nikoho kontaktovat – probíhá plně automaticky zakoupením letenky.

 • Pokrývá náklady na léčbu až do výše 150 000 eur.
 • Pokrývá náklady na případný pobyt v karanténě do výše 100 eur na den po dobu 14 dní.
 • Je zdarma pro všechny cestující ve všech cestovních třídách.
 • Je k dispozici s okamžitou platností pro všechny cesty do 31. prosince 2020 (přesněji první úsek cesty musí být dokončen do 31. prosince 2020).
 • Je platné 31 dní od data nástupu cesty (cestující může pojištění využít po celou dobu trvání pojištění a to i tehdy, pokud pokračuje do jiné destinace).
 • Cestující se nemusí nikde registrovat a vyplňovat další formuláře, v případě onemocnění COVID -19 se jen obrátí na speciální zákaznickou linku Emirates.

Zdroj: Emirates bezplatné COVID-19 pojištění

Automatické multi-risk COVID pojištění Emirates na rezervace vytvořené PO 1. prosinci

Multi-risk COVID pojištění se automaticky vztahuje na letenku, kterou zakoupíte v termínu od 1. prosince 2020 do 31. ledna 2021. K získání pojištění není třeba vyplňovat žádné formuláře, ani nikoho kontaktovat – probíhá plně automaticky zakoupením letenky.

Pokud potřebujete použít své pojištění, můžete zavolat na jedno z 24hodinových čísel podpory v preferovaném jazyce. Krytí je platné po celou dobu zpáteční cesty (nebo až 365 dní po datu odletu z původní země odletu – podle toho, co nastane dříve).

Pokud letíte na jednosměrnou cestu, krytí končí 48 hodin po příletu do konečného cíle. Krytí nákladů na lékařskou pohotovost a náhrada za karanténu v zahraničí končí 31 dní po příjezdu do vašeho konečného cíle.

 • Pokrývá náklady do výše 500 000 USD na lékařské ošetření v zahraničí a nouzovou evakuaci.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta zrušena z důvodu onemocnění COVID-19 nebo z jiných důvodů uvedených v podmínkách.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud jste zaměstnanec školy na plný úvazek a kvůli prodloužení školního roku, resp. vyučování, nemůžete odcestovat.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta přerušena kvůli vám nebo příbuznému, který onemocní, a vy se musíte vrátit domů.
 • Pokrývá náklady až do výše 7 500 USD, pokud je například váš letištní test na koronavirus pozitivní (platí i po příletu do destinace).
 • Pokrývá náklady 150 USD za den na osobu až 14 po sobě následujících dní, pokud máte pozitivní test na COVID – 19 a jste neočekávaně umístěni do povinné karantény v zahraničí.

Zdroj: Emirates Multi-risk pojištění

Další důležité zprávy od Emirates:

Akční letenky Emirates

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru