Connect with us
Emirates

Koronavirus

Emirates už létají z Vídně do Dubaje s Airbusem A380 šestkrát týdně!

Emirates už létají z Vídně do Dubaje s Airbusem A380 šestkrát týdně!

Největším osobním letadlem na světě a ve velkém stylu. Tak je nově možné cestovat z Vídně do Dubaje na křídlech Emirates a to v období od 25. března do 31. května 2021. Letecká společnost se pro velký zájem o linku Vídeň – Dubaj rozhodla zařadit supermoderní a dvoupodlažní Airbus A380 nejen během velikonočních svátků. Letecký obr už létá do Dubaje šestkrát týdně.

Reklama

Dobrou zprávou je, že dva lety z šesti jsou noční s velmi dobrými přestupy a přílety do Dubaje. Do Dubaje letíš večer (22:40) a přistaneš brzy ráno (6:15) – máš tak k dispozici celý den. Při odletu z Dubaje letíš až odpoledne (15:55), do té doby můžeš ještě odpočívat na pláži. Zpět ve Vídni jsi v 19:55.

Emirates

Doubledecker v barvách Emirates se na vídeňském letišti Schwechat opět objeví na lince do Dubaje v období od 25. března do 31. května 2021. Od 1. června ho potom vystřídá „tripleseven“, tedy oblíbený Boeing 777. „Jsme rádi, že můžeme na trase z Vídně do Dubaje opět provozovat Airbus A380. Letadlo je mimořádně oblíbené a cestujícím nabízí množství vymožeností,“ uvedl Martin Gross, ředitel rakouské pobočky Emirates.

Emirates

Emirates létaly s Airbusem A380 z Vídně již od roku 2016. Minulý rok z důvodu koronakrize tyto stroje zpočátku uzemnily téměř všechny letecké společnosti a na jistý čas vypadly i z nabídky vídeňského letiště. Emirates je nakonec opět začaly zařazovat na pravidelná spojení po celém světě a už toto léto jejich provoz obnoví na téměř dvaceti linkách.

Letecká společnost Emirates 1. února navýšila rovněž frekvenci letů na trase Vídeň – Dubaj – Vídeň a od března už létají dubajské aerolinky z Vídně do Emirátů šestkrát týdně.

Emirates - Airbus A380

Akční letenky Emirates

Proč se vyplatí letět z Vídně do Dubaje s A380

Je to výborná zpráva pro všechny, kteří mají rádi více prostoru v letadle, soukromou TV obrazovku s kvalitním multimediálním zábavním systémem a fascinuje je možnost letět největším osobním letadlem na světě se špičkovým personálem a prvotřídními službami.

Airbus A380 od Emirates je specifický tím, co všechno v jednotlivých třídách klientům nabízí. Je to totiž úplně jiný zážitek, než letět běžným dopravním letadlem.

Ve first class mají cestující vlastní kajutu, luxusní koupelnu se sprchovým koutem a rovněž bar plný exkluzivního pití. Na letiště Vídeň mohou využít odvoz limuzínou (pozn. redakce: limuzína je dostupná pro cestující nacházející se nejvíce 50 km od Schwechatu).

Emirates

Cestující se však bude cítit jako V.I.P. host i v byznys třídě. Kromě odvozu na letiště limuzínou ho na palubě čeká skutečně výjimečná gastronomie, široká nabídka nápojů, několikachodové menu a široká sedadla s velkým prostorem na nohy, která lze kdykoliv změnit na plnohodnotnou postel.

Emirates

Ekonomická třída v Airbusu A380 rovněž slibuje komfortní sedačky, výborné jídlo, pití a šikovný 13,3palcový displej na sedadle naproti. Během letu tak lze sledovat filmy, seriály, poslouchat hudbu, hrát hry nebo dokonce sledovat živé fotbalové přenosy.

Emirates

Emirates má v současnosti ve své flotile 115 letadel Airbus A380, z toho dalších sedm má být ještě dodáno. Protože A380 tvoří polovinu flotily Emirates, těžko by se jí podařilo obnovit kapacitu bez použití některých letadel. Letecká společnost aktuálně využívá 19 z celkového počtu doubledeckerů v její flotile.

Letadlo v Emirates v oblacích

Zajímavost ze Spojených arabských emirátů (SAE): Emiráty již úspěšně dokončily očkování proti COVID-19 u více než 1 milionu obyvatel. Do konce prvního čtvrtletí 2021 mají tamní autority v plánu dokončit očkování poloviny obyvatelstva.

Užitečné informace k cestě do Dubaje

  • Od cestujících přilétajících z Vídně se vyžaduje, aby předložili negativní PCR test provedený nejpozději 96 hodin před odletem – test je vyžadován od cestujících starších 12 let – viz KOMPLETNÍ PODMÍNKY VSTUPU DO DUBAJE
  • Všechny obchody, restaurace a turistické atrakce zůstávají v Dubaji otevřeny. Dodržují se doporučená bezpečnostní a hygienická opatření.
  • Tranzit v Rakousku: Čeští občané mají povolen tranzit do Vídně bez jakýchkoli omezení, musí však předložit doklad o své bezprostřední další cestě do Česka (např. lístek na autobus, vlak či potvrzení o odvozu).
  • Podmínky návratu ze zahraničí zpět do České republiky stanovuje cestovatelský semafor. Spojené arabské emiráty patří aktuálně mezi tmavě červené oblasti a na návrat z Dubaje se tak vztahují podmínky, které tato kategorie stanovuje.

Emirates jako první letecká společnost na světě nabídla ještě v červenci minulého roku všem svým cestujícím pojištění pro případ COVID-19, a to zcela zdarma. Pojištění nebylo nutné vyřizovat, pojistnou smlouvou byla samotná letenka. Pak aerolinky přidaly další pojištění na všechny rezervace od 1. prosince, to pokrývá mnohem více rizik a ke klientovi je ještě štědřejší.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru