Connect with us
Dubrovník

Evropa

Dubrovník si zamiluješ! Přesvědč se s letenkami z Prahy za 3 890 Kč

Dubrovník si zamiluješ! Přesvědč se s letenkami z Prahy za 3 890 Kč

Křivolaké uličky, hradby staré přes tisíc let, úchvatné pláže, muzea, galerie, stylové restaurace, ale i pohnutá historie. To je Dubrovník, město zapsané od roku 1979 na seznam chráněných památek UNESCO. Je skvělým výchozím bodem, pokud se rozhodneš prozkoumat jižnější část Chorvatska, ale klidně i celý Balkán. Rovněž je přímo stvořen k objevování starého města či pláží, k výletům na loďkách, jízdě na kole či turistice. Kromě toho nabízí široký výběr ubytování a je tedy výborným odrazovým můstkem pro výlety do nedalekých oblastí, jako jsou ostrov Korčula, Bosna a Hercegovina či Černá Hora.

Reklama

Akční letenky do Dubrovníku

 • Odkud? Přímý let z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Croatia Airlines
 • Kdy? Termíny od května do října 2024
 • Termín? Příklad 13. – 20. červen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo do 8 kg

Co dělat, vidět a zažít v Dubrovníku

Více než tisíc let historie tohoto nádherného a legendárního chorvatského města je přítomno v každé jeho části. Dubrovník představuje ideální spojení historie a současnosti. Obklopují ho středověké hradby, dlouhé 1940 m, které se zachovaly v původním stavu a jsou otevřeny pro návštěvníky jako největší atrakce. Od roku 1979 je město pod ochranou UNESCO. Pokud jsi to nevěděl/a, natáčeli se zde i Hvězdné války!

Dubrovník je v první řadě kulturní destinací, která nabízí kromě památkového bohatství i řadu událostí a festivalů. Dubrovník je také dovolenkovou destinací, která má vynikající letecké spojení se všemi významnějšími evropskými městy. Mimo jiné je výborný pro sólo cestovatele.

Dubrovník

Cestovní doklady do Dubrovníku

Na cestu do Dubrovníku budeš potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas.

Kdy cestovat do Dubrovníku

Přestože se nám Chorvatsko spojuje spíše s letní dovolenou, Dubrovník je krásnou historickou destinací, a proto jej můžeš navštívit v kterémkoli ročním období. Klima v Chorvatsku podél jadranského pobřeží je mírné. V létě převažuje pěkné počasí s průměrnými denními teplotami kolem 30 stupňů. Zimy jsou na pobřeží mírné s denními teplotami kolem 5-10 stupňů. V srpnu je teplota moře nejvyšší a může dosáhnout i 27 stupňů a v zimě neklesá pod 9 stupňů.

Dubrovník

Ubytování v Dubrovníku

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru