Connect with us

Citybreaky

PECKA DNE: Barcelona v červnu už od 923 Kč! Navštiv srdce Katalánska

PECKA DNE: Barcelona v červnu už od 923 Kč! Navštiv srdce Katalánska

Barcelona je jedním z míst, které zkrátka musíš alespoň jednou v životě vidět. Využij množství akčních letenek a naplánuj si cestu už dnes. Nejlépe vychází aktuálně červnové termíny, z Vídně se sem dostaneš už od parádních 923 Kč.

Reklama
  • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
  • S kým? Letecké společnosti Ryanair, Vueling Airlines, Wizz Air
  • Kdy? Květen – září 2021
  • Termín? Například 7. – 16. června 2021 (Letenka z Vídně s Ryanair)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Barcelona

Podmínky vstupu a návratu

Ke vstupu do Španělska je nutné se prokázat PCR či TMA testem na COVID-19, ne starším než 72 hodin. Před příletem je dále třeba vyplnit speciální formulář. Podívej se na PŘEHLED PODMÍNEK VSTUPU DO ŠPANĚLSKA, případně na pravidelně aktualizované stránky mzv.cz.

Návrat ze zahraničí zpět do ČR se řídí pravidly cestovatelského semaforu. Pevninské Španělsko patří v současné chvíli mezi červeně označené státy a při návratu je tak třeba dodržet podmínky stanovené pro tuto kategorii.

Barcelona – co vidět a zažít

Největší výhodou Barcelony je podle nás její parádní poloha. Během dovolené si užiješ jak moře, tak bohatou kulturu, kterou tohle město nabízí. Architekturu ve městě můžeme s jistotou označit slovem legendární. Společně s nepřeberným množstvím garelií, muzeí a místy, kde se dobře najíš i napiješ se stává jedním z nejpopulárnějších měst v Evropě.

Celé město bezpochyby žije Gaudím. Sagrada Família je mistrovským kouskem, který určitě nevynechej. Ale za vidění stojí třeba i monumentální Casa Batlló, La Pedrera, Casa Vicens nebo Palau Güell. Rovněž se asi nevyhneš pěší zóně La Rambla, kterou zakončuje socha Kolumba. Místní atmosféru načerpáš i v Parku Güell, v prostředí místních tržnic nebo u dobrého jídla a pití, které ho tu je skutečně dostatek.

Díky příjemnému klimatu se sem můžeš vydat prakticky kdykoliv během roku. Od května do konce července se teploty pohybují mezi 20 °C a 30 °C, srpen bývá horký a na podzim se opět můžeš těšit na příjemné teploty pohybující se kolem 20 °C.

Barcelona a cestovní doklady

Do Španělska ti stačí platný cestovní pas nebo jen občanský průkaz s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu.

Levné ubytování v Barceloně

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Mohlo by se ti hodit:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru