Connect with us
Mallorca

Cestopisy

Mallorca: 8 důvodů, proč je dovolenkovou stálicí po celý rok. Letenky z Prahy na léto za 4 990 Kč

Mallorca: 8 důvodů, proč je dovolenkovou stálicí po celý rok. Letenky z Prahy na léto za 4 990 Kč

Mallorca je s velikostí 3650 km2 největším ostrovem Španělska a opravdovou hvězdou ve světě dovolených. Ani se nedivíme, vždyť jejímu věčně mladému dojmu je těžké odolat. Pokusili jsme se najít 8 důvodů, v čem se skrývá její popularita, jak dokáže udržet dlouhá léta image destinace nezapomenutelných dovolených.

Reklama
Mallorca moře

Níže pro tebe máme tip na letenky na tento oblíbený ostrov, který se koupe ve Středozemním moři. Letenky na léto z Prahy se Smartwings se běžně pohybují mezi 7 000 až 8 000 Kč.
Nyní je však pořídíš za 4 990 Kč, což je opravdu super cena. Tak neváhej a leť!

Akční letenky na Mallorcu

 • Odkud? Přímým letem z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Smartwings
 • Kdy? Červen – srpen 2024
 • Příklad? Termín: 3. až 9. června 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo

1. Mallorca se kamarádí s dobrým počasím

Na Mallorce je po celý rok pěkné počasí, zimy jsou mírné a léta slunečná, trošku dusná, ale zmírněná mořským vánkem. Deště se tu netřeba bát, prší jen zřídka – jak je to typické pro středomořské podnebí, zejména na podzim a v zimě, v létě skoro vůbec. Pokud ale nemáš rád vítr, nepotěším tě, od října do dubna tu intenzivně fouká od Francie.

Mallorca, moře

2. Mallorca je hrdá na svou minulost

Mallorca ti nenabízí jen sladké nicnedělání na pláži. Do její minulosti, až do období 123 před n. l., se můžeš vrátit například v ruinách římského města Pollentia, které bylo kdysi hlavním městem Baleárských ostrovů (jejichž součástí je i Mallorca). Pokud jsi milovníkem hradů, na Mallorce si přijdeš na své.

Jeden z nich je Bellver s opravdu bohatou minulostí – byl sídlem králů, vojenskou věznicí, soukromou rezidencí, ale vyráběly se i peníze. Pro umělecké duše doporučujeme muzeum Museu Fundación Juan March, které se nachází v majestátním zrekonstruovaném domě v hlavním městě, Palma de Mallorca, se sbírkou, která obsahuje díla španělských malířů, jako třeba Salvadora Dalího, Pabla Picassa a Joana Miróa. Pokud budeš v hlavním městě, nezapomeň na návštěvu katedrály La Seu, nazývané také jako katedrála Panny Marie.

Palma de Mallorca, katedrála

3. Mallorca se baví

Není pochyb, na Mallorku se cestuje i za mejdany, bary a nočními kluby. Ať už jsi vysokoškolák nebo milionář venčící své jachty, ať už chceš poslouchat do rána jazz nebo se ztratit v hlubinách techna, najdeš tu podnik, který uspokojí tvé potřeby.

Hlavním uzlem nočního života je hlavní město, protože je živé celý rok, ovšem s příchodem léta vítá turisty obrovské množství barů a klubů i v plážových resortech. Kromě toho, každá vesnice má na Mallorce nějaké místo na pití, které obvykle leží v blízkosti hlavního náměstí.

Mallorca Ulice

4. Mallorca má… na lehátku

Moře, slané rty, slunce, písek v záhybech těla… To je pocit, který na Mallorce můžeš zažít v různých verzích. Tento ostrov má totiž 262 pláží s celkovou délkou 50 km. Samozřejmě nechceme všechny vyjmenovávat, a nedovolíme si ani určit, která je ta pravá.

Devět kilometrů dlouhá Playa de Muro je „typicky pěkná“, a taková univerzální, že je vhodná pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, dokonce i milovníci vodních sportů budou spokojeni. Této skupině doporučujeme i pláž Cala Agulla s její průzračnou vodou, horami v pozadí a borovicemi. Portals Vells zas navštěvuje mnoho místních a kromě lenošení tě tu čeká i několik jeskyní. Potápět se můžeš na Cala Llamp, která ale není písečná.

Mallorca, molo, moře

5. Mallorca tě ukryje před návalem turistů

Ano, na Mallorce je i taková možnost. Vezměme si například pláž Pollensa Bay v populárním resortu Port de Pollensa. Tišší alternativou v tomto případě může být Sa Marina, stačí se místo na sever vydat na jih. Další klidnější pláží Cala Tuen, jako náhrada za dav na pláži v Sa Calobra.

Pokud máš bazénovou náladu, Es Guix tě čeká se svou čistou pramenitou vodou a stromy, a povinnost předem si zamluvit místo ti zajistí, že určitě nebudeš mít cizí končetiny na své dece. Ale Es Caragol je pro ještě introvertnější polehávače, nejen bez obvyklého sardinkovského plážového efektu, ale i bez plavčíka, bez „wecka“, bez restaurací.

O ostrově Cabrera, který leží přibližně 18 km od Mallorcy, se mluví také jako o skoro neobjeveném přírodním pokladu, podobnou krásou a skromností se může pochlubit ostrov Sa Dragonera se svými ještěrkami, připomínajícími draky (proto ten název). Pokud toužíš po mallorském venkovském životě, ve vesničkách Estellencs a Llucalari ho můžeš zažít.

Mallorca, pláž

6. Mallorca je chutná

Ano, předpokládáš správně. Jelikož se nacházíme na ostrově, konzumace mořských živočichů je samozřejmostí, a jelikož se nacházíme na ostrově španělském, paella a gazpacho účinkují na seznamu každého jídelníčku. Méně známým faktem je, že mallorská gastronomie je ovlivněna i africkou kuchyní, díky historii, která se odráží i v chutích.

Na Baleárách vaří skoro stejně jako ve vnitrozemí, některé tropické suroviny se ale nacházejí pouze na ostrovech.

Mallorca, kuchyně
Tumbet

Mallorca, Bunyol
Bunyol

7. Mallorca je univerzální

Tento odstavec v podstatě logicky vychází z toho, co jsme dosud napsali. Nezáleží na tom, jak jsi starý, zda cestuješ s rodinou (vezmi maminku do Jardines de Alfabia nebo požádej přítelkyni o ruku před majákem Faro de Formentor), dětmi (Hidropark v Port d’Alcúdia je určitě zabaví. Pokud jsou už trošku starší, což tak udělat si výlet do přírodní rezervace Mondrago?), kamarády (vydejte se na cestu vlakem Sóller) nebo si cestovatel/ka-samotář/ka (nezapomeň navštívit Dračí jeskyně), Mallorca ti vyjde vstříc.

Dovolená s dětmi, Mallorca

8. Mallorca je pro nás snadno dostupná

Pokud máš v plánu procestovat ostrov křížem krážem, určitě neváhej a půjč si auto. Budeš tak mít absolutní svobodu a každý den se můžeš koupat na jiné panenské pláži, objevovat nádherné památky, zajímavá místa, zapadlá městečka s atmosférou či jíst v různých restauracích napříč celou Mallorcou.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  3.9/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru