Connect with us
Dubaj

Asie

Dubaj zmírňuje opatření. Hotely se mohou otevřít s plnou kapacitou

Dubaj zmírňuje opatření. Hotely se mohou otevřít s plnou kapacitou

V pondělí 17. května Dubaj uvolnila opatření proti šíření COVID-19. Hotely se tak nově mohou otevřít turistům v plné kapacitě. Povoleny jsou rovněž koncerty a sportovní akce, na nichž jsou všichni účastníci očkováni.

Reklama

Očkování se přitom týká diváků i samotných sportovců či vystupujících. Spojené arabské emiráty jsou v očkování mezi top zeměmi světa. I nadále budou povinná pravidla zajišťující sociální odstup a nošení roušek. Kapacity restaurací a zábavních podniků se rovněž zvýšily, píše Reuters.

Spojené arabské emiráty nedávno zakázaly vstup cestujícím z Indie, Bangladéše, Pákistánu, Nepálu a Srí Lanky s cílem zastavit šíření nakažlivé indické varianty viru.

Dubaj se i během pandemie zaměřila na to, aby udržela svoji ekonomiku v rámci možností, které se spoléhají na mezinárodní obchod. V říjnu rovněž zahájí dlouho očekávanou výstavu Expo 2020, která má přilákat miliony návštěvníků z celého světa. Je připravena tak, aby ohromila každého jednoho z nich.

Akční letenky do Dubaje

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru