Connect with us

Cestopisy

Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness

Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness

Pokud se chystáš v roce 2021 na Island, nedaleko Reykjavíku tě čeká krásný bonus. Na jaře příštího roku chtějí totiž na ostrově otevřít nádhernou geotermální lagunu.

Reklama

Umělá laguna se má nacházet v přístavu Kars, ve městě Kópavogur. Její „nekonečné“ okraje se podle plánů budou táhnout v délce 70 metrů. Je navržena tak, aby se zdánlivě ztrácela v oceánu. Použité prvky jsou ovlivněny islandskou kulturou. Byla navržena podle tradičních islandských domů. Při takové stavbě je důležitá hloubková izolace, která poslouží během studených období, a střecha pokrytá mechem.

Hosté, kteří navštíví lagunu, si budou moci užít nerušené výhledy na Atlantický oceán, barevné západy slunce, polární záři a nádherné tmavé nebe. Laguna je inspirována islandskou wellness kulturou, takže se zaměří především na tradiční wellness procedury. Bude mít i studený bazén a sauny, bar ve vodě či restauraci.

Provozovatelem Sky Lagoon, jak lagunu nazývají, bude společnost Pursuit ve spolupráci s islandskou společností Nature Resort. „Relaxační zážitek s dramatickým pozadím Atlantiku je docela blízko městského centra Rejkjavíku, ale umožní hostům spojit jejich mysl, tělo a ducha pomocí geotermálních vod,“ popsala záměry generální manažerka Sky Lagoon Dagny Petursdottir.

Zdroj: Lonelyplanet.com
Zdroj fotografie: Pursuit

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV2 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru