Connect with us
Itálie

Evropa

Itálie zrušila karanténu. Ke vstupu postačí negativní test

Itálie zrušila karanténu. Ke vstupu postačí negativní test

Itálie oficiálně otevřela hranice pro turisty. Tamní vláda se rozhodla zrušit karanténu pro příchozí cestující a rovněž zmírnit lockdown již 15. května. Nově se tak od tohoto data mohou dostat našinci do Itálie a to po předložení negativního PCR nebo antigenního testu, ne staršího 48 hodin (podmínky, jako je například druh testu, se mohou lišit podle regionu).

Reklama

Uvolňování opatření bude probíhat postupně až do července. Jelikož aktuálně v Itálii hodnotí riziko nákazy jako mírné, země přejde na tzv. žluté zóny, což bude znamenat větší uvolnění restrikcí.

Zatím jsou v Itálii zavedeny pouze vysoce-rizikové červené a středně-rizikové oranžové zóny. V nové žluté zóně se například zruší zákaz přemísťování se mezi regiony, píše Ansa. Lidé se tak budou moci pohybovat v rámci žluté zóny a dostanou zelený pas pro cestování do oranžové a červené zóny. Pas bude platný šest měsíců a získat jej mohou lidé, kteří jsou očkováni, překonali COVID-19 nebo se nechali otestovat nejpozději 48 hodin před vstupem.

Italská vláda chce digitální zelené pasy pro očkované zavést dříve než Evropská unie. Země plánuje také covid-free železniční dopravu pro přibližně 90 destinací. Podmínkou vstupu pro všechny pasažéry by mělo být testování na COVID-19. Další možností pro bezpečnou dovolenou jsou kontrolní body na oblíbených turistických místech.

Další změnou bude otevření divadel, muzeí a kin. Povolená bude rovněž organizace open-air koncertů. Restaurace mohou podávat jídla během obědů a večeří venku. Ty, které nemají terasy, budou muset počkat do 1. června. Od 15. května se budou moci otevřít i venkovní bazény ve žlutých zónách.

Akční letenky do Itálie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus22 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru