Connect with us
Harry Potter New York

Cestopisy

Harry Potter v New Yorku: Nový obchod s největší sbírkou fantastických zvířat

Harry Potter v New Yorku: Nový obchod s největší sbírkou fantastických zvířat

Fanoušci Harryho Pottera mají o důvod navíc se vydat do New Yorku. Se svým novým obchodem konkuruje oblíbeným místům v Londýně či Edinburghu. Třípatrový zážitek má největší kolekci produktů z řady Harry Potter a Fantastických zvířat pod jednou střechou. A to není ani zdaleka všechno.

Reklama

Obchod se nachází na Brodawayi, vedle ikonické budovy Flatiron. Jeho tvůrci přitom sáhli po komplexním zážitku, který má nabídnout mnohem víc, než jen obyčejnou prodejnu. Má mít 15 různých tematických oblastí, exkluzivní produkty a interaktivní prvky, které oslavují slavný kouzelnický svět.

Návštěvníky hned po vstupu vítá obrovská socha Fénixe, která váží 100 kilogramů a je jen jedním z detailně vyrobených symbolů, které známe z knih i filmů o Harrym Potterovi. Na každém patře si mohou lidé udělat fotku s z příběhu známými předměty, například s červenou telefonní budkou, která sloužila jako vchod na Ministerstvo kouzel v Londýně nebo Hagridovou botou, která je – velká!

Nový Harry Potter obchod v New yorku se chce i ponořit do virtuální reality se speciálními zážitky, které přibudou později v létě. Fanoušci se mohou těšit na dvě senzorická VR dobrodružství. První s názvem Chaos at Hogwarts (Chaos v Bradavicích), které zve zákazníky do milovaného hradu, a druhé s názvem Wizards Take Flight (Čarodějové létají), kde si mohou vyzkoušet létání na koštěti Londýnem.

Členové Harry Potter Fanklubu si mohou stáhnout aplikaci a jejím prostřednictvím odemknout speciální překvapení. Ty fungují prostřednictvím klíčů rozmístěných po obchodě, které prozradí tajemství. Mezi nejoblíbenější zážitky bude bezpochyby patřit výběr hůlky s pomocí interaktivního stolu jako u Ollivandera. Newyorský obchod má totiž i svůj vlastní obchod u Ollivandera, kde najdeš asi 50 různých hůlek, inspirovaných postavami a místy z kouzelnického světa. Některé z nich nenajdeš nikde jinde na světě – například hůlka se zlatonkou.

Harry Potter v New Yorku má být obchodem mnoha prvenství. Například to bude poprvé, co američtí fanoušci mohou navštívit House of MinaLima, domov grafiků, kteří vytvořili ikonické rekvizity, které znáš z filmů Harry Potter a Fantastická zvířata. V této části budou vystaveny například grafiky Denního věštce a Jinotaje či dopis, který Harry Potter dostal při přijetí do Školy čar a kouzel v Bradavicích.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK18 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus19 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx20 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus22 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru