Connect with us
ČSA letadlo

Koronavirus

Smartwings a ČSA už od cestujících nevyžadují negativní test

Smartwings a ČSA už od cestujících nevyžadují negativní test

Skupina Smartwings Group v březnu reagovala na vývoj situace koronaviru a na palubu letadel svých dceřinných společností Smartwings a České aerolinie (ČSA) umožnila vstup pouze cestujícím, kteří se prokázali potvrzením o negativním PCR nebo antigenním testu. Nicméně vzhledem ke stabilizaci pandemie onemocnění COVID-19 v České republice se povinnost předkládat negativní test ruší a to v případě většiny letů.

Reklama

Výjimkou jsou pouze linky z Česka do Egypta a Tuniska, na nichž budou aerolinky Smartwings i ČSA negativní testy vyžadovat i nadále. Podle dříve platných podmínek bude vyžadován PCR test, provedený do 72 hodin před odletem, nebo antigenní test, který nebude starší než 24 hodin.

  • Děti do 12 let nejsou povinny se při letech do Tuniska prokazovat negativním testem.
  • Z povinnosti testu jsou rovněž vyloučeni cestující, kteří prostřednictvím písemného lékařského potvrzení (v angličtině nebo češtině) doloží, že onemocnění COVID-19 prodělali v posledních 90 dnech a už nejeví žádné klinické příznaky. Potvrzení musí obsahovat razítko, identifikační údaje a telefon lékaře.

Letecké společnosti však budou před odletem i nadále kontrolovat, zda cestující splňují všechny platné podmínky vstupu země, do níž mají namířeno.

Smartwings

Ostatní hygienická opatření zůstávají

Dopravce v současné chvíli povoluje vstup na palubu letadel cestujícím starším 15 let pouze s respirátorem bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % podle příslušných norem (např. FFP2/KN 95). Dětem od 2 do 15 let stačí jedna chirurgická rouška.

Mezi další opatření Smartwings i ČSA patří dodržování sociálního odstupu například při odbavení či usazování v letadle a omezení služeb během letu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Jak na Zanzibar? Srovnali jsme letenky od 11 990 Kč a máme jasno! https://t.co/3u5de7AM616 minutami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu i tranzitu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus6 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně za 11 290 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo19 hodinami dozadu
Austrálie odkládá otevření turistům kvůli nové mutaci koronaviru https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus20 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Cancún s hotelem na pláži od 41 154 Kč https://t.co/ERQS4iPmaP21 hodinami dozadu
Spojené arabské emiráty jsou nejbezpečnější zemí na světě. Očkováno je 100 % obyvatelstva https://t.co/qsGhhFIYNl #koronavirus23 hodinami dozadu
Na Expo 2020 v Dubaji vystoupí i světoznámá umělkyně Alicia Keys. Představí nové album https://t.co/9tyyeUXHlY #novinky23 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu i tranzitu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus23 hodinami dozadu
Japonsko opět zakáže vstup do země všem zahraničním cestujícím https://t.co/1kmnjyqdO8 #koronavirus24 hodinami dozadu
9 důvodů, proč letět do New Yorku se Singapore Airlines za 10 590 Kč https://t.co/HTgsSfk1Az1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru