Connect with us

Cestopisy

Skryté poklady Barcelony. Cesty mimo turistické chodníčky

Skryté poklady Barcelony. Cesty mimo turistické chodníčky

Barcelona je skvělou destinací na prodloužený víkend nebo delší výlet. Najdeš tu všechno, po čem tvé cestovatelské srdce touží. Pláž, skvělé jídlo, historii, noční život. Chceš ale poznávat Barcelonu tak trošku v jiném světě a navštívit místa, o kterých možná běžný turista ani neslyšel? Nebo si jen náročný turista a chceš vidět něco víc, než vítězný oblouk a Sagradu? Přináším ti pár míst, která jsou pro turisty méně známá, ale rozhodně se vyplatí je navštívit. V článku najdeš i akční letenky a pobyty v Barceloně.

Reklama

Bunkers del Carmel

Historická památka uprostřed vysokých kopců nabízí nádherný výhled na celou Barcelonu. Jde o bunkry na kopci Turó de la Rovina, které tu stojí od první poloviny 20. stolení. Jejich tehdejším cílem bylo chránit Barcelonu, dnes slouží jako místo na relax a odpočinek. Místo je velmi oblíbené mezi místními, takže sám si tento výhled neužiješ, ale rozhodně je tu větší klid, než na známějších místech. Bunkry se nacházejí v blízkosti Parku Güell ve čtvrti Carmel. Dostaneš se sem autobusem a následně je třeba zdolat menší kopec, po němž se ti naskytne slibovaný výhled. Pěkný výhled je ale i z pod bunkru.

výhled z pod bunkrů
Výhled z vrcholu

Muzeum Poble Espanyol

Poznej Barcelonu v tomto úžasném muzeu. Jeden areál a španělské regiony v jednom. Prochází přes španělské uličky a náměstí napříč celým Španělskem. Malé obchody se suvenýry, kavárny, restaurace nebo audiovizuální instalace Feeling Spain, které ti ukážou to nej z tradic španělské kultury. Co jsem velmi ocenila, byl obrovský klid, proti jiným barcelonským atrakcím. Takže pokud toužíš po příjemné procházce španělskými uličkami, rozhodně toto místo musíš navštívit. Lístek stojí 12,60€, pro studenty je to 10,50€ a pro děti do 12 let 6,50€.

Torre Agbar

Tento mrakodrap je v Barceloně téměř nepřehlédnutelný, i když o něm každý neví. V noci je mrakodrap dokonce krásně nasvícen. Jde přitom o jednu z moderních budov, která se v Barceloně nachází.

Grec Gardens Apmhi-Theatre

Většina návštěvníků přijde na Montjuïc kvůli nádhernému výhledu nebo zábavnímu parku. Málokdo ale ví, že se tu nachází i mnoho jiných skrytých pokladů. Příkladem je řecký amfiteátr, který tu byl vytesán do skály. Momentálně se amfiteátr využívá na každoroční letní festival Grec, jinak je areál návštěvníkům volně přístupný. Toto místo je tak ideálním na procházku, nebo piknik.

Mirador del Mediterrani W

Místo, kde nepotkáš ani nohu, se nachází hned vedle nejznámějšího barcelonského hotelu na pláži. Ideální místo na pozorování západu slunce nebo na procházku. Jde o 4 sloupy, které tu vytvářejí skvělou atmosféru.

Mercat de Santa Caterina

Pokud jsi již Barcelonu navštívil, určitě sis nenechal ujít známý trh La Boquería, na známé ulici La Rambla. Množství ryb, ovocných freshů, tapas nebo sladkostí. A samozřejmě mnoho lidí, převážně turistů. Při své nejbližší návštěvě zkus trh Mercat de Santa Caterina, který navštěvují spíše místní, má úplně jinou atmosféru a nabízí prakticky totožný sortiment, jako ten v La Ramble.

Casa Vicens

Gaudího stavby najdeš po celé Barceloně. Ale málo lidí ví o domě Casa Vicens, který Gaudí navrhl jako první – už v roce 1889. Dnes jde o kulturní památku. V domě se kromě muzea nachází i kavárna a zahrada. Ceny lístků začínají na 14€.

Tajný bar Paradiso

Není sice tak tajný, jak by se mohlo zdát – získal ocenění 20. nejlepší bar světa roku 2019, ale jeho vchod bys nejspíš přehlédl. Do baru se totiž dostaneš přes lednici, doslova. Zážitek tedy začíná už při vstupu. A na co se můžeš těšit? Kromě skvělé atmosféry tě přivítá milá obsluha a příjemný interiér. A drinky? Lahodí nejen tvým choťovým pohárkům, ale jsou skvělé i po vizuální stránce.

Akční letenky do Bracelony

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1 Comment

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus8 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus11 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g11 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN14 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky15 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru