Connect with us
New York - noviny

Koronavirus

Biden prodloužil platnost zákazu cestování do USA z 26 zemí Schengenu, z Británie, Irska a Brazílie

Biden prodloužil platnost zákazu cestování do USA z 26 zemí Schengenu, z Británie, Irska a Brazílie

Biden prodloužil platnost zákazu cest do USA z 26 zemí Schengenu, z Británie, Irska a Brazílie, jehož odvolání jen několik dní před odchodem z funkce naplánoval Donald Trump. Na seznam přibyla Jihoafrická republika, vzhledem k obavám z mutace koronaviru.

Reklama

K zákazu přibylo několik dalších pravidel k cestování do USA, například 10denní karanténa pro zahraniční cestující nebo povinné roušky na palubě amerických letadel.

Joe Biden ihned po převzetí prezidentského mandátu podepsal příkaz, který nařizuje nejen roušky v letadlech a na letištích, ale také 10denní karanténu pro mezinárodní příchozí. Po příjezdu do USA ze zahraničí je nutné ukázat negativní výsledek PCR testu, ne starší než 72 hodin, a následně absolvovat i povinnou karanténu.

Cestovní omezení do / z USA byla zavedena již na jaře 2020 s cílem omezit dovoz viru COVID-19 do USA.

Zrušení zákazu cestování z EU do USA by mohlo znamenat obrovský přínos pro letecké společnosti. Letecká spojení existují i nyní, ovšem jen ve velmi malé míře a jen pro ty skupiny obyvatelstva, které mohou do USA cestovat (na výjimku).

Zákaz cestování pro cestující z Velké Británie do USA začátkem roku způsobil, že velká část celosvětového leteckého trhu zmizela ze dne na den. Což tvrdě zasáhlo mnohé americké i evropské aerolinie, které jsou ve velmi špatné finanční situací, jako například aerolinie Norwegian.

Mnohé lety do USA jsou nyní provozovány jen díky nákladní dopravě.

Letecké společnosti od jara 2020 lobbují na obou stranách Atlantiku, nabízejí možnost vyhnout se předpisům testováním před odletem. Společnost United už v USA dokonce otevřela soudní proces, jehož výsledkem by bylo, aby všichni cestující z Newarku do Londýna (Heathrow) potřebovali před nástupem do letadla negativní výsledek testu na COVID-19.

Akční letenky do USA na rok 2021

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru