Connect with us
Rumunsko

Koronavirus

Rumunsko ruší karanténu pro očkované návštěvníky

Rumunsko ruší karanténu pro očkované návštěvníky

Rumunsko chce umožnit vstup do země bez nutnosti karantény těm, kteří již měli dvě dávky vakcíny na COVID-19. Podmínkou je, že od druhé vakcíny musí uběhnout minimálně 10 dní.

Reklama

Země učinila toto rozhodnutí s ohledem na klesající tendenci případů, kterou v posledním období zaznamenala, jakož i s ohledem na místní ekonomickou situaci. Cestující, kteří nebyli očkováni a přijíždějí z rizikové země, musí jít do 14denní karantény na místě, které schválí rumunská vláda, píše Lonely Planet.

Rumunsko

Turisté si v Rumunsku mohou užít krásné kopce, vesnice s opevněnými kostely, skanzeny a samozřejmě slavnou Transylvánii.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru