Connect with us
Let Norwegian

Koronavirus

Norská vláda podpořila záchranu Norwegian. Budou létat po Evropě, nové rezervace jsou bez obav

Norská vláda podpořila záchranu Norwegian. Budou létat po Evropě, nové rezervace jsou bez obav

Dopady pandemie koronaviru neobešly ani lowcostové aerolinie Norwegian. Legenda nízkonákladového létání na delší vzdálenosti má ale plán, jak z krize ven. Norwegian získaly ochranu před věřiteli a i když ruší long-haulové lety, nadále budou létat po Evropě.

Reklama

Záchranný balíček schválili napodruhé

Letecká společnost žádala norskou vládu o záchranný balíček už koncem minulého roku. Finanční pomoc byla ovšem původně zamítnuta. Důvodem bylo, že část pomoci by dotovala i lety přes londýnské letiště Gatwick, z čehož by Norsko nijak neprofitovalo.

Aerolinie následně požádaly o bankrotovou ochranu před věřiteli a představily plán restrukturalizace a záchrany. Tento nový plán již norská vláda podpořila. Zásadní změnou je, že Norwegian zruší model low-cost letů na velké vzdálenosti a s flotilou 50 letadel budou provozovat lety na krátké vzdálenosti do evropských destinací.

Letadlo Norwegian

Dobrá zpráva: nové rezervace budou v případě zrušení refundovány

Plán restrukturalizace aerolinií Norwegian potrvá přibližně 5 měsíců. Cílem má být snížení dluhů, optimalizace velikosti flotily a zajištění nového finančního kapitálu prostřednictvím nových investorů a půjček.
Získaná ochrana před věřiteli znamená, že společnost nemusí poskytnout refundaci za zrušené lety před 18. listopadu 2020 (den, kdy požádali o ochranu – pozn. redakce).

Dobrou zprávou je, že norská letecká společnost bude v roce 2021 nadále provozovat plánované lety podle letových řádů do evropských a skandinávských destinací. Zástupci společnosti Norwegian nás ujistili, že na nově vzniklé rezervace letenek se ochrana věřitelů nevztahuje. To znamená, že v případě zrušení letu má pasažér nárok na jeho refundaci.

Letadlo Norwegian

V aktuálním zimním letovém řádu provozují Norwegian pouze domácí lety, v rámci Norska. Od dubna 2021 předpokládáme start linek do Osla, Stockholmu, Kodaně a Helsinek z okolních letišť – Praha, Vídeň Budapešť a Varšava.

V nedávném prohlášení Norwegian tvrdí, že v roce 2021 plánují obsluhovat pouze 50 nízkokapacitních letadel a do roku 2022 plánují rozšířit počet těchto letadel na 70. Tato zpráva není úplným překvapením, jelikož Norwegian nedávno přepravily nejméně šest svých Dreamlinerů 787 do Irska za účelem vrácení pronajatých strojů, uvádí Simple Flying.

Zdroj informací: Norwegian.comBloomberg

Fotografie: Shutterstock/ Mario-Galas

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Exkluzivní nabídka od Pelikána je zpět! Mauricius z Prahy za 11 990 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville https://t.co/d8eN8NDcsN2 dny dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Guk37D #novinky2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Gu2rJ3 #novinky2 dny dozadu
Novoroční výprodej letenek již od 255 Kč pokračuje! https://t.co/SJPdknGR942 dny dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovFYwO #novinky2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovGwmm #novinky2 dny dozadu
Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána) https://t.co/gSgNI2MeyN3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru