Connect with us
United Airlines

Amerika

Konečně! Na trase Londýn – New York spustí bezplatné rychlotesty na COVID-19

Konečně! Na trase Londýn – New York spustí bezplatné rychlotesty na COVID-19

Aerolinky United Airlines včera zveřejnily podrobnosti o prvním bezplatném transatlantickém programu na COVID-19 testování pro cestující. Od 16. listopadu do 11. prosince nabídne americký dopravce bezplatné rychlotesty pro každého cestujícího ve věku nad dva roky a rovněž členům posádky na palubě vybraných letů z Newark Liberty International do londýnského Heathrow. Ti, kteří si nepřejí být podrobeni testování, budou přemístěni na jiný let. Tento proces zaručí, že každý na palubě, kromě dětí do dvou let, bude mít před letem negativní test. Jde o pilotní program, který může hrát klíčovou roli v opětovném spuštění transatlantických letů.

Reklama

Rychlé molekulární testy

Podle tiskové zprávy aerolinek použije společnost Premise Health na letišti rychlé molekulární testy (obdoba PCR testů). První cestující budou do testování zapojeni nejbližší pondělí, středu a pátek s odlety z Newarku ve večerních hodinách.

Cestující si termín testování musí dohodnout a naplánovat minimálně tři hodiny před odletem.

Pilotní program testování bude probíhat v testovacím zařízení v Newark’s United Club nedaleko letištní brány C93.

Držme si palce, přátelé!

Pro evropské cestující tento program zatím nic nemění, zákaz vstupu pro turisty do USA nadále platí. Pilotní program testování však bude nesmírně důležitý pro uvolňování cestovatelských pravidel mezi Severní Amerikou a zbytkem světa. V prosinci bude letecká společnost sdílet své zkušenosti z testování se zbytkem světa.

Věříme, že schopnost poskytovat rychlé a spolehlivé testy COVID-19 bude hrát zásadní roli při bezpečném znovuotevření světa a poslouží zejména v klíčových mezinárodních destinacích, jakou je Londýn, píše se v tiskové zprávě United Airlines.

United Airlines už obdobný program spustily i na lince ze San Francisca do Honolulu (Havajské ostrovy). Cestující se díky němu mohou vyhnout povinné karanténě po příletu na Havaj.

Výsledkem spuštění testování mezi pevninskou částí USA a Havají bylo, že za prvních 10 dnů testování zaznamenaly aerolinky ze San Francisca na Havaj ve srovníní s dvěma týdny před zavedením programu téměř 95% nárůst cestujících.

Akční letenky do New Yorku na rok 2021

Zdroj: SimpleFlying

Zdroj foto: United Airlines

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru