Connect with us
Finsko

Koronavirus

Cestování do Finska: přímým letem bez testu i karantény

Cestování do Finska: přímým letem bez testu i karantény

Do Finska je možné přicestovat i za účelem turistiky, a to dokonce i bez nutnosti předložení výsledku testu nebo nastoupení karantény. Platí to ovšem pouze u přímých leteckých spojení, informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Helsinkách.

Reklama

Pokud jedete autem, lodí nebo letíte s přestupem, platí pro vás pravidla, která Finsko uplatňuje na poslední zemi, z níž přijíždíte.

Pokud cestujete ze zemí, které nejsou Finskem označeny jako „zelené“, pak je nutné doložit učel cesty (rodina, práce, škola apod.). Dopravce po vás může vyžadovat negativní test na COVID-19, certifikát o očkování nebo překonání nemoci v posledních 6 měsících, nebo můžete být na hranicích podrobeni lékařské prohlídce. Pokud jste plně očkováni nebo jste překonali COVID-19, můžete do Finska přijet jako turisté i ze zemí označených červenou barvou (opět z pohledu Finska)-.

Finsko a letecká doprava

V současnosti fungují přímá letecká spojení z Prahy do Helsinek.

Letecká společnost Finnair akceptuje jako alternativu k negativnímu výsledku testu na COVID-19 předložení očkovacího průkazu, přičemž očkovací dávka musí být podána min. 21 dní před odletem (společnost akceptuje očkovací průkaz i v případě aplikace pouze jedné dávky). Očkovací průkaz může být předložen v angličtině, francouzštině, němčině, estonštině, švédštině, španělštině, ruštině nebo italštině.

Cestující, kteří přilétají z nizozemských letišť a neopustí zde tranzitní zónu budou do země vpuštěni i bez nutnosti předložení negativního výsledku testu na COVID-19.

POZOR – u Vídně platí stejné podmínky jako doposud (podmínky uvedené na stránkách dopravce Finnair), tedy že je možné do Finska přicestovat za předlokladu, že:

  • jste plně očkován a od 2. dávky uplynuly alespoň 2 týdny
  • jste prodělal onemocnění COVID-19 v posledních 6 měsících
  • jste prodělal COVID-19 a absolvoval první dávku očkování minimálně 1 týden před příjezdem

Uznávány jsou všechny vakcíny schválené Evropskou lékovou agenturou (EMA) a WHO.

POZOR – OD 8. 8. JE NUTNÉ VŠECHNY VÝŠE UVEDENÉ SKUTEČNOSTI CERTIFIKÁTEM EU.

Podmínky návratu zpět do ČR se řídí cestovatelským semaforem.

Akční letenky do Finska

Pelikán proplatí stornopoplatek, v případě pozitivního testu, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do Španělska: cestujícím z nerizikových oblastí stačí vyplněný formulář https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus12 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive v Ras Al Khaimah od 32 494 Kč. TOP pro rodiny s dětmi https://t.co/9GWTRLWWzy14 hodinami dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq14 hodinami dozadu
Podzim na Maltě? Vyzkoušejte její trumfy ještě letos! https://t.co/14Ue9PpcDL15 hodinami dozadu
Cancún z Německa od skvělých 6 590 Kč! Termíny na hlavní sezónu https://t.co/gMkpe10c3y18 hodinami dozadu
Kuba od 15. listopadu opětovně otevře hranice turistům https://t.co/yirWG1GwXK #koronavirus18 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #letenky18 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #novinky18 hodinami dozadu
Podzimní Milán z Vídně nebo Prahy od 702 Kč https://t.co/tnhwOv3e5J19 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus20 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru