Connect with us
Praha, Česká republika

Koronavirus

Soud zrušil opatření, které požadovalo negativní test na covid-19 ještě před návratem

Soud zrušil opatření, které požadovalo negativní test na covid-19 ještě před návratem

Soud zrušil ve středu 31. 3. 2021 nezákonnou povinnost v rámci opatření proti koronaviru, kdy bylo nutné předložit výsledek testu na COVID-19 ještě před návratem do Česka, tedy podstoupený v zahraničí. Rozsudek nabude platnosti 5. dubna 2021, informovala o tom ČTK a oznámil to mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig.

Reklama

Aleš Sabol, předseda soudního senátu, uvedl: „Ani ve světle těchto hodnot však není možno rezignovat na základní principy právního státu a nelze omezit právo občanů ČR na svobodný návrat do vlasti, aniž by to bylo bezpodmínečně nezbytné.“ Také zdůraznil, že soud nechce zlehčovat hrozby spojené s šířením nového koronaviru ani snahu chránit lidské životy a zdraví.

Podle soudce ovšem Ministerstvo zahraničí ČR plně nevysvětlilo, proč občanům nestačí podrobit se samotným opatřením až po návratu do vlasti. Podle tohoto rozhodnutí by se mohly měnit samotné podmínky návratu cestovatelského semaforu.

Podrobnější informace zatím nejsou známy, jakmile budou, budeme o nich blíže informovat.

Zdroj informací: ČTK, zdravodajský web ČT24

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Madeira – ostrov květin a věčného jara! Leť z Prahy od 3 890 Kč https://t.co/kPdjtOW0PC20 hodinami dozadu
Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ21 hodinami dozadu
Black Friday festival letenek od 319 Kč! https://t.co/uQoaVlzhKB22 hodinami dozadu
PECKA DNE: Zimní pohádka ve 4* hotelu u jezera Bled od 4 990 Kč https://t.co/mVzjfd9SNs23 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus24 hodinami dozadu
Všechny letenky Emirates jsou flexibilní, bezplatné pojištění na COVID platí opět až do odvolání! https://t.co/1IlJybMp1O #koronavirus1 dnem dozadu
Jamajka zrušila karanténu pro očkované, ke vstupu je nutný negativní test https://t.co/kAfjqUlLlk #koronavirus1 dnem dozadu
Peckový New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
9 důvodů, proč letět do New Yorku se Singapore Airlines za 10 590 Kč https://t.co/HTgsSfk1Az1 dnem dozadu
Zažij polární záři na Islandu. Letenky z Vídně nyní od 1099 Kč https://t.co/QUvBhY9SwS1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru