Connect with us
Černobyl, Ukrajina

Novinky

Od katastrofy v Černobylu uběhlo 35 let. Ukrajinské aerolinky organizují speciální vyhlídkový let

Od katastrofy v Černobylu uběhlo 35 let. Ukrajinské aerolinky organizují speciální vyhlídkový let

K připomenutí si 35. výročí katastrofy v Černobylu přepraví pasažéry letadlem přes tragicky známou jadernou elektrárnu ve městě duchů Pripyat.

Reklama

Aerolinky Ukraine International Airlines pořádají akci s názvem „Let přes Kyjev a Černobyl“. Proběhne v neděli 25. dubna, v den, kdy se udál nejhorší jaderný incident na světě. Pasažéři tohoto letu si budou moci prohlédnout Kyjev a Černobyl z neobvyklého úhlu, protože letadlo Embraer 195 poletí v minimální povolené výšce 900 metrů. Poletí také přes řeku Dněpr.

Na palubě bude účastníky doprovázet společnost nabízející záhady v Černobylu, která se specializuje na turismus v černobylské uzavřené zóně. Účastníkům letu detailně vysvětlí událost a její následky. Úroveň radiace je na těchto místech stále vyšší než je její běžná hodnota. Podle úřadů může trvat až 24 000 let, než budou na těchto místech žít lidé zcela bezpečně. Krátké výlety podle nich bezpečné jsou, píše Lonely Planet.

Pasažéři výročního letu se budou moci vyfotit v kokpitu letadla s pilotem a budou moci klást otázky. Po přistání mohou nahlédnout do Boeingu 777 na letišti Boryspil. Let stojí v přepočtu asi 88 eur (cca 2 276 Kč).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru