Connect with us

Asie

Zážitek jako z první třídy! Byznys letenky na Maledivy s aerolinkami Saudia od 22 990 Kč

Zážitek jako z první třídy! Byznys letenky na Maledivy s aerolinkami Saudia od 22 990 Kč

Už jsi někdy letěl/a první nebo byznys třídou? Nabídka luxusních aerolinek Saudia ti umožní zkusit obojí. Jak to? Prostor pro cestujícího v byznys třídě Saudia totiž samotné aerolinky nazývají jako First Class seats in Business Class – tedy sedadla první třídy v byznys třídě. A skutečně, míra komfortu, kterou Saudia v byznys třídě nabízí, je srovnatelná s mnoha jinými aerolinkami v jejich nejvyšších třídách.

A právě letenky v této super luxusní byznys třídě jsme nyní vypelikánovali s odletem z Athén už od 22 990 Kč! Můžeš si tak naplánovat multicity dovolenou za fajn peníze a přitom budeš cestovat jako král. Jen pro srovnání: aktuální cena letenek na Maledivy v ekonomické třídě Emirates začíná na 22 490 Kč.

Saudia

S kým, kdy a jak poletím?

 • Termíny: Září – říjen 2022 a duben – červen 2023
 • Letecká společnost: Saudi Arabian Airlines
 • Zavazadla: Příruční a 2x32kg odbavené zavazadlo
 • Běžná cena takové kombinace je 61 000 – 74 000 Kč
 • Cena letenky přes Pelikán: od 22 990 Kč
Saudia Airlines

Itinerář cesty na Maledivy v byznys třídě Saudia

 • Letíš z Athén a cestou tě čeká 1 přestup v Džiddě
 • Na některých letech absolvuješ cestou z Džiddy ještě technický stop v Kolombu

Ptáš se, jak se dostaneš do Athén? Jednoduše, na tomto odkazu pro tebe pravidelně aktualizujeme nabídku.

Saudia

Proč zkusit byznys třídu Saudia?

Tvůj byznys zážitek začne na letišti v Athénách, kde nemusíš čekat v řadě – byznys cestující odbavují přednostně. Před letem se můžeš občerstvit v byznys salonku, přečíst si noviny a vydat se do letadla speciálním vchodem pro byznys cestující.

Po příchodu na místo se s tebou seznámí personál byznys třídy, který ti bude k dispozici během celého letu. Na uvítanou ti nabídne famózní arabskou kávu s kardamomem a čerstvou ovocnou šťávu.

Pojďme si také představit sezení, které si žádá samostatnou kapitolu.

Saudia

Sezení a zážitek jako v první třídě

Sedadla byznys třídy Saudia jsou opravdu široká. Samotné aerolinky je přirovnávají ke komfortu sedadel v první třídě jiných leteckých společností. Velkorysá šířka a dostatečná výška sedadel umožňují optimální prostor pro nohy.

Saudia

Opěrky hlavy jsou vybaveny nastavitelnými polstrovanými křídly pro maximální pohodlí. Samotná sedadla jsou ergonomicky navržena tak, aby poskytovala stabilní bederní opěrku, která je klíčová zejména na dálkových letech.

Saudia

Uspořádání sezení je rovněž velkoryse prostorné.

Saudia

Saudia nazývá sedadla v byznys třídě Super Diamond. V letadle Dreamliner, kterým poletíš, tě potěší zejména těmito vlastnostmi:

 • Každé místo pro cestujícího je vybaveno plně nastavitelným elektrickým sezením, které se přemění na dlouhé, široké sedadlo.
Saudia
 • Sedadlo lze kdykoli změnit na plnohodnotnou postel.
Saudia
 • Velký 17palcový širokoúhlý monitor HD poskytuje více než 3500 hodin video zábavy.
Saudia
 • Dotykový panel poskytuje cestujícímu úplnou kontrolu nad sedadlem.
Saudia
 • Rozdělovač osvětlení a soukromí s odkládacím prostorem pro uložení osobních věcí.
Saudia

Bohatá zábava i v angličtině

Zábavní systém poskytuje obrovské množství filmů, seriálů, TV a několik živých stanic. Kromě toho máš k dispozici přes 12 zvukových stanic a mnoho videoher, ze kterých můžeš vybírat.

Saudia

Systém umožňuje vychutnat si rovněž výjimečný výhled na letadlo z venkovních kamer a dokonce i pohled zepředu. Ten mají běžně k dispozici jen piloti v kokpitu.

Samozřejmostí je také napájení externích zařízení.

Saudia

Menu špičkové, ale na alkohol zapomeň

Čtyřchodové hlavní menu od Saudia je opravdu výjimečné. Naservírují ti ho podobně jako v drahé pětihvězdičkové restauraci. Rozmanitost mezinárodní kuchyně odpovídá destinacím letecké společnosti. Vyznačuje se mixem arabské a západní kuchyně. Vždy je do toho navíc zakomponováno i jídlo z cílové krajiny a výběr potěší rovněž vegetariány.

Saudia

K dispozici máš například i tři možnosti předkrmu a tradiční polévky. Stejně tak si můžeš pochutnat na horkém dezertu, zmrzlině, tradičním čaji a kávě, včetně espressa a cappuccina.

Saudia

Na alkoholické nápoje však na palubě Saudia musíš zapomenout. Aerolinky je mají z náboženských důvodů striktně zakázané.

Saudia

Luxusní kosmetický dárek od Porsche

Amenity kit neboli tzv. letecký cestovatelský set k přenocování je samozřejmostí pro všechny pasažéry na dálkových linkách Saudia. V kosmetickém balíčku najdeš mimo jiné také tradiční klapky na oči, špunty do uší, zubní hygienu, pantofle a krémy. Zkrátka vše, co ti může posloužit k dokonalému spánku.

Saudia

Saudia

Saudia

Saudia

Saudia myslí i na děti a má pro ně v byznys třídě připraveny speciální balíčky. Ty zahrnují knihy, hry a další předměty, které jim zkrátí delší let do exotiky.

Saúdská Arábie se otevírá světu

Saudi se od loňského roku snaží přilákat více turistů. Země zjednodušila vstup a zavedla turistická víza (i pro Čechy). Létání do a přes saúdskoarabské hlavní město Džidda je tak mnohem jednodušší než kdysi.

Navíc, Saúdská Arábie je stejně jako Dubaj, Dauhá či Abú Dhabí ideálním přestupním bodem na cestě do daleké Asie. Ceny těchto byznys letenek jsou nabídkou, kterou jsme zde dlouho neměli. V této ceně se totiž běžně pohybují letenky konkurence v ekonomické třídě!

Saúdská Arábie

Saúdská Arábie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ7 hodinami dozadu
S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce https://t.co/8tregqaLIM #novinky8 hodinami dozadu
TOP 5 podzimních dovolených na Maltě od 5 490 Kč: pro fanoušky relaxu i kultury https://t.co/rP7yvV7m7N12 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Budapešti letos nebudou. Důvod jejich zrušení tě překvapí https://t.co/lapVflfIxT #novinky12 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně s návratem do Mnichova od 8 990 Kč: aerolinky Saudia i zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ12 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU13 hodinami dozadu
10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp13 hodinami dozadu
Tenerife: Tvá ideální dovolená na Kanárských ostrovech! https://t.co/M5RSpkFhh513 hodinami dozadu
Podzim na Kanárech! Rezervuj ostrov Gran Canaria od 3 094 Kč https://t.co/TvcLglM4WF14 hodinami dozadu
PECKA DNE: Silvestrovský pobyt v Miláně s letenkou a 4* hotelem od 7 290 Kč https://t.co/KXGlCBW9hR1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru