Connect with us
Saúdská Arábie

Novinky

Saúdská Arábie zjednodušila vstup do země. Zavedla online víza a umožňuje požádat o vstup až po příletu

Saúdská Arábie zjednodušila vstup do země. Zavedla online víza a umožňuje požádat o vstup až po příletu

Saúdská Arábie uplatňuje nové vízové ​​schéma pro turisty přijíždějící ze Spojeného království, USA a Evropské unie. Království také umožňuje získat víza až po příletu do země. Nové vstupní podmínky mají za cíl zvýšit počet turistů přijíždějících do země. Informuje o tom místní deník thenationalnews.

Reklama

Víza do Saúdské Arábie

Podle nových nařízení mají obyvatelé zemí možnost požádat o elektronické vízum online prostřednictvím portálu https://visa.visitsaudi.com. Víza jsou tímto způsobem udělována na více vstupů na 12 měsíců, včetně plného zdravotního pojištění za 535 SAR (asi 3 545 Kč).

Systém rovněž nově od 1. září 2022 umožňuje obyvatelům Spojeného království, USA a EU požádat o vízum až při příjezdu. Saúdské autority následně rozhodnou, zda návštěvník získá několikavstupní nebo jednorázové za 480 SAR (3 179 Kč).

Jak vyřídit víza po příjezdu do Saúdské Arábie?

  • Příjezd do Saúdské Arábie
  • Nutné prokázat se důkazem o pobytu v zemi oprávněné k získání víz při příjezdu
  • Zaplatit poplatek debetní nebo kreditní kartou

Podmínkou je také platnost cestovního pasu, a to minimálně 6 měsíců. Děti a mládež mladší 18 let musí mít žádost o víza od rodičů.

Království také zrušilo požadavek, aby se potenciální návštěvníci před vstupem do Saúdské Arábie hlásili na velvyslanectví své země, což tento proces ještě více zjednodušuje.

Představitelé země dále uvedli, že tento krok je součástí vize Saúdské Arábie 2030 a důležitým krokem k rozvoji udržitelného, ​​odolného a konkurenceschopného odvětví cestovního ruchu.

Akční letenky do Saúdské Arábie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru