Connect with us

Asie

Objevuj Saúdskou Arábii v roce 2024: Top 12 akcí, které si nesmíš nechat ujít

Objevuj Saúdskou Arábii v roce 2024: Top 12 akcí, které si nesmíš nechat ujít

Saúdská Arábie přinese v roce 2024 pestré zážitky, od kulturních festivalů přes sportovní akce až po umělecké výstavy. Každý event je unikátním dobrodružstvím, v němž se odráží prosperita a dynamika Saúdské Arábie. Ať už jsi milovník historie, umění či adrenalinových sportů, nebo hledáš jedinečné gastronomické zážitky, tyto události ti nabízí příležitost užít si zemi tisíc a jedné noci plnými doušky.

Reklama

Nezapomenutelný festival Riyadh Season

Kdy? Říjen 2023 – březen 2024

Kde? Rijád

Oslavy Riyadh Season v hlavním městě trvají až do března 2024. Tato událost mění Rijád na různé zóny plné zábavy, kultury a umění, včetně luxusních nákupních oblastí, interaktivních výstav a tematických parků. Riyadh Season nabízí nezapomenutelný zážitek, který spojuje moderní kulturu s tradičním dědictvím Saúdské Arábie. Bulvár v Rijádu se v tomto období mění na karneval s oslnivými výstavami a atrakcemi. Svou monstrózností pravidelně láme Guinnessovy rekordy.

Objevujte zóny Riyadh Season

Tato akce představuje celou řadu tematických zón, z nichž každá nabízí jedinečný a vzrušující zážitek:

Saúdská Arábie Riyadh Season
Zdroj: Saudi Tourism Authority

Wonder Garden

Okouzlující zábavní park nabízející rozmarné a nápadité zážitky. Je rozdělen do tří zón a slibuje přírodní atrakce, růžové plameňáky a oblasti plné nádherných motýlů a stromů.

Boulevard World

Tohle je místo, kde můžete poznat rozmanité kultury. Ponořte se do zážitku, který zahrnuje umění, sport a mnoho dalšího.

Boulevard City

Nachází se na severu Rijádu a je jednou z nejoblíbenějších atrakcí. Nabízí řadu akcí včetně zahrad, taneční fontány, místních a světových restaurací a obchodů. V oblasti Boulevard Square se nachází kavárny a divadla, díky čemuž je toto místo centrem umění a zábavy.

Kingdom Arena

Tato víceúčelová aréna určená na koncerty, sportovní akce a jiné byla postavena za pouhých 60 dní a pojme více než 40 000 lidí. Během sezóny bude domovem mnoha zajímavých akcí a představení spousty světových umělců.

Food Truck Park

Na festivalu Food Truck v Rijádu se na jednom místě setkávají ta nejlepší jídla z celého světa. K dispozici budou různé chutné pokrmy, z nichž si vybere každý.

Riyadh Season tipy
Zdroj: Saudi Tourism Authority

Ramla Terraza

Ramla Terraza je lifestylová atrakce zahrnující čtyři špičkové restaurace: Clap, Iris Café, Brute a Jones the Grocer. Návštěvníci si v živém a luxusním prostředí mohou vychutnat celou řadu kulinářských specialit.

VIA Riyadh

Komplex zahrnuje pětihvězdičkový hotel, luxusní kino, exkluzivní butiky, restaurace a kavárny. Je ideálním místem, kde si můžete vychutnat vynikající kuchyni a užívat si krásné prostředí.

Saúdská Arábie VIA Riyadh
Zdroj: Saudi Tourism Authority

Rijádská zoologická zahrada

Větší a lepší než kdykoli předtím. Zoologická zahrada v Rijádu je místem, které zkrátka musíte navštívit. Nabízí šest zážitkových oblastí. Ty návštěvníky zavedou na cestu africkými pralesy a představí ohroženou pandu červenou, poprvé na Blízkém východě.

Roshn Front

Neobyčejný městský zážitek, který mění představu o tom, jak lidé v Rijádu pracují, hrají si, stolují, nakupují a sdílí prostor. Roshn Front je centrem kultury, zábavy a inovací.

Roshn Front
Zdroj: Saudi Tourism Authority

The Groves

The Groves pro vás bude inovativním a podmanivým zážitkem. Prostřednictvím hudby, jídla, zábavy, atmosféry a vůní zapojíte všechny smysly. V The Groves, který se nachází uprostřed přírody a zeleně, naleznete restaurace, parky, trhy a mnoho dalších zajímavých věcí.

Souq Al Awaleen

Na tomto tradičním trhu se návštěvníci ponoří do kouzla dávných dob. Prozkoumejte ho a vychutnejte si představení a akce, nakupujte tradiční zboží a ponořte se do bohaté minulosti regionu.

Park Al-Suwaidi

Park Al-Suwaidi bude během sedmi týdnů Rijádské sezóny hostit sedm různých kultur a návštěvníkům nabídne jedinečný zážitek. Vychutnejte si cestu plnou jídla, hudby, zábavných představení a lidových tanců reprezentujících různé země.

Saúdská Arádbie Park Al-Suwaidi
Zdroj: Shutterstock

11denní Dakar Off-Road Tour

Kdy? 5. – 13. leden 2024

Kde? Poušť AlUla

Tato jedinečná 11denní tour umožní zažít skutečné vzrušení z rally Dakar. Účastníci cestují přes rozmanité pouštní krajiny, od písečných dun po skalnaté útesy, a zažívají nevídaná dobrodružství. Tato cesta je nejen o jízdě, ale také o poznávání kultury a přírody Saúdské Arábie. Je možnost vybrat si, jestli budete jezdit v off-roadu sami, necháte to na průvodce nebo se spolehnete na zkušeného řidiče, který ovládá terénní úseky.

Saúdská Arábie Dakar Off-Road Tour
Zdroj: Shutterstock, BoJack

Formula 1 Jeddah

Kdy? 7. – 9. březen 2024

Kde? Džidda

Velká cena Saúdské Arábie v Džiddě se koná na okruhu Jeddah Corniche. Tento závod je považován za nejrychlejší městský okruh na světě, což je výzvou pro jezdce a zároveň příležitost pro diváky zažít vzrušující podívanou. Okruh se vyznačuje rychlými a technickými zatáčkami, které testují schopnosti a odvahu jezdců. Kromě samotného závodu bude tato událost doprovázena i bohatým programem, jehož součástí budou hudební koncerty světových umělců.

Formule 1 v Saúdské Arábii
Zdroj: Shutterstock

11denní Enduro Tour

Kdy? 4. – 14. leden 2024

Kde? Poušť AlUla

Pro milovníky motocyklů a dobrodružství je tento event jako stvořený, neboť nabízí nezapomenutelný zážitek. Zažijete zde cestu vedoucí přes rozmanité terény, od pouštních plání až po horské cesty. Máte možnost zde v terénním autě překonat různé výzvy, jako jsou strmá stoupání, rychlé sjezdy a technicky náročné úseky. Vychutnáte si tak pocit svobody, vzrušení a poznáte pravou pouštní arabskou kuchyni.

Enduro Tour Saúdská Arábie
Zdroj: Shutterstock, BoJack

AlUla Season

Kdy? Prosinec 2023 – Leden 2024

Kde? Poušť AlUla

Sezóna AlUla, která trvá od prosince do ledna, je přehlídkou nejlepšího umění, hudby, módy a jídla v zemi, která se koná v okouzlujícím prostředí pouště AlUla. Na jejím území se setkávaly kultury a vznikaly mnohé civilizace, zejména v Hegře, první saúdské lokalitě zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO. V jejích historických památkách objevíte skryté příběhy, protože místní skály jsou plné nejasných symbolů a textů vedoucích až do prvního století před naším letopočtem. Obyvatelé vás přivítají s úsměvem a radostí pramenící z velkorysosti arabské kultury. Zdejší restaurace vašim chuťovým buňkám nabídnou výjimečný zážitek. Kromě sezónních akcí, hudebních a kulturních aktivit spojujících bohatou historii s moderním vkusem, nabízí oblast možnost prožít výjimečné zážitky, jako je horolezectví a turistika.

Saúdská Arábie Alula Season
Zdroj: Shutterstock

Výstava Echoing the Land

Kdy? 15. říjen 2023 – 7. březen 2024

Kde? Rijád

Událost poukazuje na umění inspirované krásou a diverzitou Saúdské Arábie. Výstava Echoing the Land vzdává hold dvaceti průkopnickým arabským umělcům, kteří sehráli klíčovou roli při formování zvláštní identity místního výtvarného umění. Unikátních 54 uměleckých děl z let 1959 až 1989 je inspirováno prostředím, v němž se umělci pohybovali. Zkoumá a odhaluje mnohotvárné aspekty Saúdské Arábie. Zabývá se rozmanitými přírodními scenériemi a městským prostředím či tradiční architekturou, která byla formována prostředím a kulturou.

Echoing the Land
Zdroj: Visit Saudi

Vodní park Cyan

Kdy? 1. listopad 2023 – 2. březen 2024

Kde? Džidda

Cyan Waterpar je největší vodní svět v Saúdské Arábii a zároveň atrakcí plnou vzrušujících zážitků pro celou rodinu. Nabízí širokou škálu bazénů, skluzavek a zábavných aktivit, které jsou vhodné pro všechny věkové skupiny. Můžete se těšit na relax v klidných bazénech, ale také na adrenalinové jízdy na různých vodních atrakcích. Případně můžete jen tak strávit příjemný den ve vodním parku. Je to ideální místo pro odpočinek, zábavu a osvěžení během horkých dní.

park Cyan
Zdroj: Shutterstock, MAD.vertise

EID Festival

Kdy? 9. – 10. duben 2024

Kde? Celá Saúdská Arábie

Konec ramadánu se slaví třídenním svátkem Íd al-Fitr. Začíná prostou snídaní a modlitbami, pak se akce rozšíří do celospolečenských oslav včetně ohromujících ohňostrojů v Rijádu a Džiddě.

Saúdská Arábie EID Festival
Zdroj: Shutterstock

Soundstorm festival

Kdy? Prosinec 2024

Kde? Rijád

Prosinec v Rijádu ohlašuje příchod festivalu Soundstorm Riyadh, na kterém se představí největší jména hudební scény. Ochutnejte neuvěřitelnou kuchyni a před protančením celé noci se zchlaďte u bazénu. Soukromé transfery včetně příjezdů a odjezdů z koncertů vám umožní pohybovat se podle vlastního rytmu.

Soundstorm festival
Zdroj: Visit Saudi

Red Sea Film Festival

Kdy? Prosinec 2024

Kde? Džidda

Filmový festival u Rudého moře prezentuje bohaté talenty ze Saúdské Arábie, arabského světa a ostatních světových zemí. Zaměřuje se zejména na nové trendy ve vyprávění příběhů, jakož i na nové talenty ze Saúdské Arábie, arabského světa a zbytku světa. Cílem festivalu je vytvořit pevné základy filmového průmyslu v Saúdské Arábii.

Red Sea Film Festival
Zdroj: Visit Saudi

Balad Beast

Kdy? Prosinec 2024

Kde? Džidda

Toto není obyčejná bloková párty – rozsvítíme Al-Balad během dvou nocí plných hudby. Město se rozezvučí všemi žánry, od hip-hopu přes indické melodie až po elektroniku. Své oblíbence zastihnete na pěti pódiích po celé historické čtvrti.

Balad Beast
Zdroj: Shutterstock

Saudi national day

Kdy? 23. září 2024

Kde? Celá Saúdská Arábie

Národní den Saúdské Arábie (23. září) je státním svátkem a jedním z nejdůležitějších kulturních akcí v zemi, kterým se slaví sjednocení Saúdského království v roce 1932. Je to vhodná událost na soukromou prohlídku kulturních pokladů Rijádu s průvodcem, jako je například pevnost Masmak patřící do UNESCO. Unikněte z města a navštivte Ushaiqer v Hail, kde poznáte saúdské dědictví.

Saudi national day
Zdroj: Shutterstock

Online víza do Saúdské Arábie

Věděli jste, že ke vstupu do Saúdské Arábie vám kromě cestovního dokladu postačí online víza? Online víza do Saúdské Arábie (tzv. eVisa) jsou jednoleté vízum pro více vstupů, které turistům umožní strávit v zemi až 90 dní. Cena víz je 120 €. V ceně je rovněž zdravotní pojištění. Čas potřebný k vydání online víz je přibližně od 30 minut do maximálně 48 hodin. O online víza můžete požádat na tomto linku. Nezapomeňte, že váš cestovní pas musí být platný minimálně šest měsíců po datu vstupu do Saúdské Arábie.

Akční letenky do Saúdské Arábie

Zdroje, ze kterých bylo čerpáno:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru