Connect with us
Letadlo Emirates

Novinky

Bezplatná Wi-Fi na palubě Emirates je zpět. Poradíme, jak na to

Bezplatná Wi-Fi na palubě Emirates je zpět. Poradíme, jak na to

Pokud cestuješ s aerolinkami Emirates, nově můžeš na palubě letadla využít bezplatné připojení na internet. Týká se to cestujících ve všech třídách – Economy, Premium Economy a Business. Stačí se bezplatně zaregistrovat do mílového programu Emirates Skywards.

Reklama

Stačí registrace přes web, appku nebo palubní Wi-Fi

Zájemci o bezplatnou Wi-Fi se mohou zaregistrovat na stránkách emirates.com, flydubai.com, prostřednictvím oficiální aplikace Emirates nebo aplikace flydubai. Případně se připoj přímo na palubním portálu přes Wi-Fi.

Letecké společnosti běžně nedávají palubní internet zdarma. Wi-Fi připojení během letu je pro ně nákladné, od zařízení letadla správným zařízením až po zaplacení samotné služby. Zdá se ale, že společnost Emirates je ochotna se touto cestou vydat a do svých cestujících investovat. Aerolinky již do palubního připojení ve své flotile dálkových letadel Boeing 777 a Airbus A380 investovaly více než 300 milionů dolarů.

Akční letenky s Emirates

Letadlo v Emirates v oblacích

I neomezený internet má své limity

Přestože palubní Wi-Fi bude bezplatná a časově neomezená, bude se vztahovat pouze na posílání zpráv prostřednictvím vybraných aplikací: WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger, WeChat, Line a Viber.

Je rovněž nepravděpodobné, že by v rámci těchto aplikací bylo možné posílat fotografie nebo videa. Stejně tak ani hlasové zprávy a videohovory nebudou v rámci tohoto plánu možné.

Emirates

Pokud potřebuješ posílat fotky nebo videa, můžeš si to dokoupit

Cestující, kteří nejsou členy Skywards, mohou nakonec za přístup k této službě zaplatit 2,99 – 5,99 USD (v závislosti na délce letu). Pokud cestuješ v ekonomické třídě bez speciálního statutu Platinum, můžeš získat plné internetové připojení za 9,99-19,99 USD (odvíjí se od délky letu). Případně když potřebuješ 30 minut neomezených dat, jsou k dispozici za 9,99 USD.

Program Emirates Skywards má více než 30 milionů členů po celém světě a nabízí řadu odměn ať už v rámci letenek, hotelů, půjčoven aut, bank a jiných možností. Program Emirates Skywards získal za svou inovativní a prvotřídní nabídku více než 50 ocenění, včetně ocenění Program roku v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.

letiště v Dubaji

Kdysi bylo v Emirates zdarma 20 MB

Bezplatná Wi-Fi či živé televizní přenosy byly před pandemií součástí nabídky Emirates i v ekonomické třídě. Šlo samozřejmě o limitovaný balík služeb, který sis mohl vyzkoušet na určitý čas (datový balík 20 MB) a poté si zaplatit za další internetová data navíc.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru