Connect with us

Tipy

Míle do věrnostního programu Emirates můžete sbírat i s Pelikánem!

Míle do věrnostního programu Emirates můžete sbírat i s Pelikánem!

V kontextu koupě letenky můžeme naše cestující rozdělit do 2 velkých kategorií: na dobrodruhy, kteří cestují podle toho, kdy mají nízkonákladovky výprodej a na cestující, kteří si chtějí užít už samotnou cestu v pohodlí s pocitem jistoty, což poskytují služby a výhody klasických leteckých společností. Společnost Pelikán se snaží uspokojit potřeby obou skupin.

Reklama

Příznivcům klasických leteckých společností se vždy snažíme přiblížit a zpřístupnit všechny výhody, které z koupi letenky můžou mít. Tady platí pravidlo, že dražší letenka někdy ušetří mnohem víc peněz, než ta za pár centů. Například těm, co pravidelně cestují s leteckými společnostmi Emirates a flydubai, Pelikán pomáhá sbírat tzv. míle. Ty se potom můžou uplatnit na různé slevy.

Co je program Emirates Skywards?

Funguje to jako věrnostní program. Na stránce letecké společnosti Emirates je potřeba se zaregistrovat do programu Emirates Skywards. Na svém kontě potom můžete sbírat míle Skywards, které se dají uplatnit jako „bonusová měna“. Získáte je zakoupením letů u společnosti Emirates a flydubai, ale i v případě, že jste klientem jejich celosvětových partnerských společností, včetně bank, autopůjčoven, hotelů, obchodů, společností působících v oblasti životního stylu a pochopitelně i leteckých společností.

Sbírají se ale i statusové míle, na základě kterých pak získáte různé úrovně členství (modré, stříbrné, zlaté a platinové). Ty můžete získat výlučně za lety Emirates a flydubai, ne od jejich partnerů!

Jak můžete sbírat míle?

Skyward míle (takže ne statusové) při koupi letenky můžeš získat na základě 4 faktorů: trasa, tarif, cestovní třída a tvůj status, tzv. Tier. Jak jsme už zmínili výše, jejich počet můžeš zvýšit i produkty a lety zakoupenými od partnerských leteckých společností, nejen Emirates a flydubai (například Air Mauritius, easyJet, Korean Air, Qantas, TAP Portugal atd.). Taktéž, pokud máte založený nějaký „partnerský mílový program“, dané doby můžeš přeměnit na míle Skywards.

Jak můžete své míle vyměnit za letenku/produkty letecké společnosti?

Za letenku společnosti Emirates je můžete zaměnit dvěma způsoby. Buď vyžiješ metodu Cash + Miles (vyberete si, kolik mil chcete akorát uplatnit – min 2000 mil – a zbytek doplatíte) anebo metodu Classic Reward (kdy míle využijete na celou letenku).

Čím máte vyšší členský status (to jsou ty statusové míle), tím máte vyšší povolený limit na zavazadlo. Stříbrní získávají 12 kg, zlatí 16 kg, platinoví pak 20 kg navíc. Můžete získat i slevu nebo volný vstup do salónků na dubajském letišti. Míle umožňují i přesun do vyšší třídy s minimálním počtem 9000.

V případě koupě produktu společnosti flydubai nejsou žádné limity na minimální počet mil, můžete je uplatnit kdykoliv, například i za dopředu objednané jídlo.

Jak ještě můžu své míle využít?

Například koupí poukázek, darováním mil, záměnou za vstupenku na nějakou zajímavou sportovní nebo kulturní akci. Emirates je v partnerském vztahu i s různými ubytovacími portály a luxusními hotely, u kterých můžete sbírat body do svého programu Emirates Skywards, ale i získat slevy na pobyt.

Zdroj titulní fotografie: oficiální webová stránka Emirates

Přeloženo z Pelipesky.sk, autor původního článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru