Connect with us
Liptovský dvor

Dovolená na Slovensku

4* Liptovský dvor: Vesnička s pohádkovou atmosférou a jedinečnou gastronomií (RECENZE)

4* Liptovský dvor: Vesnička s pohádkovou atmosférou a jedinečnou gastronomií (RECENZE)

Najít klidné místo s dostatkem soukromí a zároveň kvalitními hotelovými službami na Slovensku není jednoduché. Nám se to podařilo. Navštívili jsme čtyřhvězdičkový resort Liptovský dvor, který přináší zajímavý a netradiční přístup k dovolené v horách. Uznej, že ubytování v soukromí liptovských roubenek rovnou pod vrcholy Nízkých Tater zní pohádkově. Nakonec i samotný Liptovský dvor vypadá jako jedinečná pohádková vesnička. Přečti si naši kompletní recenzi.

Reklama

Liptovský dvor: soukromá roubenka a 4* hotel v jednom

Resort Liptovský dvor se zpočátku může jevit jako alternativa jen pro rodiny, ale nebál bych se ho prezentovat i jako lákavou variantu pro dvojice. Řekl bych, že je to tak 50:50. Hosté jsou ubytováni v krásných roubenkách s dostatkem vlastního prostoru uvnitř i venku a mají tak nezaměnitelný pocit soukromí bez ohledu na to, s kým se na dovolenou vydali.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

To, kde se resort nachází a jak vypadá, je podle mě předurčeno k úspěchu. Na Slovensku jen těžko najdete hotel s takovou scenérií. A co všechno návštěvník najde uvnitř? V hlavní budově se nachází à la carte restaurace a lobby bar, na břehu potoka Štiavnica je hostům k dispozici Relax centrum a vše je obklopeno nádhernou přírodou. Nechybí také tenisový a squashový kurt a obrovský dětský koutek, ale o něm až později.

Příběh, který začali psát už v roce 2005

Historie resortu Liptovský dvor se začala psát před sedmnácti lety. V roce 2005 rodina Strakovců zrealizovala svůj sen o vybudování „tradiční slovenské vesnice“ a tak se zrodil jedinečný hotel, který je v podstatě čtyřhvězdičkovým ubytovacím resortem.

Už o rok později, tedy v roce 2006, byl projekt Liptovského dvora označen za Stavbu roku a získal také titul Nejlepší hotelový koncept na Slovensku. Resort si však podle svých majitelů nejvíce váží pozitivních hodnocení od lidí, kteří se rádi vrací zpět.

Kdo si to zde užije? Rodiny, páry i party kamarádů

Ubytování v soukromí roubenek osloví více skupin rekreantů. Romantika na chaloupce v lese s hořícím krbem, večeře při svíčkách či wellness centrum pouze pro dva – to vše jsou benefity, které ocení zejména zamilované dvojice. Resort ale není jen pro ně.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Já sám jsem Liptovký dvůr navštívil s vidinou rodinné dovolené a musím říct, že bych těžko hledal negativa. Roubenka dokáže bez problémů ubytovat čtyři dospělé lidi a dvě malé děti. Moje děti tento typ komfortního ubytování v soukromí milují a podle toho, čeho jsem si měl možnost všimnout, tak i ostatní děti si rychle oblíbily celý areál. V první řadě je tady dostatek prostoru na vybláznění. Samotný resort je rovněž jakousi travnatou oázou uprostřed liptovsko-jánského lesa. Milovníci přírody si tak přijdou na své!

Všechny roubenky jsou vybaveny dvěmi samostatnými ložnicemi, dvěmi koupelnami, útulným obývacím pokojem s krbem a jídelním koutem. Samozřejmostí je televize s řadou programů, vysokorychlostní připojení k internetu a standardní hotelové služby.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Liptovský dvor

Co vše nabízí roubenky v rezortu Liptovský dvor?

 • podlahová plocha 80 m²
 • dvě ložnice
 • dvě koupelny
 • obývací místnost
 • jídelní koutek
 • jedna king-size postel
 • dvě jednolůžkové postele
 • dvě přistýlky
 • dřevěná dětská postýlka
 • krb
 • vysokorychlostní Wi-Fi
 • televizor
 • minibar
 • lyžárna
 • venkovní posezení

Cestujete vás více? Chatky lze vzájemně propojovat. Pokud se takto vydají na Liptov dvě nebo tři velké rodiny, může to být pecka!

Celý resort je DOG FRIENDLY, za což ho oceňuji ještě víc! Náš pejsek mohl být bez problémů s námi na chatce. Sice se za něj připlácí (což je standard téměř všude), bude se zde ale cítit jako v bavlnce. Už jen v lobby baru mají čtyřnozí mazlíčci svůj vlastní prostor, kde mohou odpočívat.

Na pobytě v Liptovském resortu se mi velmi líbí:

 • Neomezený vstup do Relax centra
 • Squash a stolní tenis se zapůjčením vybavení
 • Rychlá Wi-Fi síť v každé roubence
 • Parkování v areálu
 • Liptov region card (karta plná slev na atrakce v rámci regionu Liptov)

Umím si představit, že Liptovský dvor má své kouzlo v létě i v zimě. Pokud vyhledáváš hory zejména na přelomu sezón, pobytem na tomto místě určitě netrefíš vedle! Jaro a podzim dokáže být v Tatrách nejkrásnějším obdobím pro turistiku a jiné aktivity. Když je venku zima a ty se po celém dni vrátíš na vyhřátou roubenku s praskajícím ohněm v krbu, dáš si šálek horkého čaje a odpočineš si v sauně či u dobré knihy – neumím si představit lepší podmínky pro dovolenou.

Jelikož mám dvě děti, zaujala mě možnost pobytů i pro maminky a otce na rodičovské dovolené. Resort se rodičům na mateřské dovolené speciálně věnuje. Je to podle mě skvělý způsob, jak uniknout ze všední reality a tipuji, že mnoho lidí to během lockdownů využilo. Všem rodičům tady s láskou navaří, uklidí, přinesou kávičku, zařídí masáž, a když děti usnou, rodiče si v útulné roubence v teple krbu vychutnají klidný večer.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Jídlo si zaslouží samostatnou kapitolu!

Tradiční chutě Liptova, poctivé suroviny od lokálních výrobců a krásně naaranžované pokrmy. Vyhlášená a oceňovaná gastronomie hotelu Liptovský dvor si zakládá na čerstvosti, sezónnosti, kvalitních surovinách a slovenské tradici. O to, aby ze slovenské kuchyně vzniklo umělecké dílo na talíři, se stará talentovaný šéfkuchař Peter Bracho a jeho tým.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Peter Bracho v minulosti vařil ve Vídni, v Německu, v restauraci michelinského šéfkuchaře Pavla Pospíšila či u Jaroslava Žideka. Rovněž sa angažoval na rozběhu restaurace Warhol’s Bar & Bistro na EXPO 2020 v Dubaji – ve Slovenském pavilonu pavilóne.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Během slunečných dnů se usaď na letní terase s nádherným výhledem na areál hotelu a okolní kopce Nízkých Tater a vychutnej si osvěžující limonádu z domácích sirupů či vychlazené pivo ze štiavnického pivovaru ERB.

V chladnějších dnech nebo večer se usaď v pohodlných křeslech Lobby baru spolu s přáteli a vychutnej si a pohodovou atmosféru u praskajícího ohně v krbu. Najdeš zde kvalitní slovenské víno nebo na Slovensku praženou kávu Ebenica s chutným dezertem.

Pro lepší představu doporučuji prohlédnout kompletní menu:

Už jen připomenu, že restaurace je otevřena denně od 12:00 do 21:00 hodin a lobby bar je otevřen denně od 8:00 do 22:00 hodin. Kapacita restaurace je 60 míst k sezení, kapacita lobby baru je 30 míst k sezení.

Ohromila mě i letošní novinka resortu, která se jmenuje Stodola. Je to konferenční prostor, kde firmy mohou pořádat různé eventy či večírky, aktuálně je největší poptávka po Stodole Liptovský dvor zejména kvůli svatbám.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Wellness, kde si oddechnou všechny tvoje smysly

Osobně si cením resorty, které se snaží propojit místo se svojí relaxační zónou. V Liptovském dvoře je to vyřešeno chytrým způsobem. Uvnitř si vybereš bazén, vířivku nebo saunu (nebo úplně všechno) a poté si dopřeješ odpočinek na horské pláži na břehu potoka Štiavnica.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Vraťme se však ještě dovnitř. V Relax centru najdeš bazén s protiproudem a výhledem na potok, interiérovou vířivku, suchou a parní saunu.

Pro romantiky a navození dokonalé vysokohorské atmosféry hotel zajistí dokonce i vyhřátí venkovní dřevěné kádě. Tato možnost je za příplatek.

Stejně tak si objednáš i masáž. Masérka ti podle tvých preferencí či zdravotních problémů určí nejvhodnější masáž nebo zábal.

Větší dětský kout jsem v hotelu asi ještě neviděl

Pro nejmenší hosty je během letní sezóny připraveno množství akcí, ale jak jsem již zmiňoval, mohou se vyřádit na venkovním hřišti či v dětském koutku – zatímco my rodiče si vychutnáme svůj oblíbený drink na sluncem zalité terase.

Dětský koutek je jedinečný a tvé děti v něm najdou asi všechny typy zábavy, které existují. Nejdůležitější je, že v něm vydrží hodiny času a jen tak rychle se nezačnou nudit. To ti garantuji.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Co si představit pod pojmem Kids friendly v Liptovském dvoře?

 • dětské menu
 • ohřívač lahví
 • dětský příbor
 • dětská židle
 • mikrovlnka
 • dřevěná dětská postýlka
 • nočník, sedátko
 • stupínek
 • zábrana na schody
 • dětská vysílačka
 • dětský koutek
 • venkovní dětské hřiště
 • vybavení v Relax centru
 • animační program

Liptov je nejkrásnější outdoorové hřiště pro všechny

Komfort a služby hotelu jsou jedna věc, poloha resortu je však další důležitá kapitola. To, že po každém vykročení z roubenky se můžeš nadechnout čistého horského vzduchu a pocítit dotek přírody, není samozřejmost. Nebo tedy takhle, v Liptovském Jánu je to naprosto běžné. Ale pro nás městské lidi je to vždy výjimečné.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Proto by byla škoda zůstat celý pobyt v resortu. Využij čas v nádherném horském prostředí naplno a vychutnej si turistické chodníčky Nízkých či Západních Tater. Odměnou ti budou nádherné výhledy, které nikdy neomrzí. Liptov je úžasné místo, kde si můžeš v jeden den vyzkoušet volný pád, vylézt na Chopok či vykoupat se v termálních pramenech.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

V blízkosti resortu Liptovský dvor tě čeká množství turistických a skialpinistických tras, cyklostezek, historické a kulturní památky či přírodní úkazy. Já nejvíce doporučuji tyto výlety – Kvačianská dolina, Chata Magurka, Vlkolínec, ferrata Dvě Věže, Jánská dolina, Svatojánská rozhledna, Kaďa a samozřejmě všechny menší i větší túry v Roháčích, případně nedaleký Kriváň.

Vysoké Tatry

Záverečné hodnocení

Pokud jsi dočetl/a až sem, tak už asi víš, že moje závěrečné hodnocení ti Liptovský dvor určitě doporučí. Nechci, aby to působilo zaujatě, ale tak to zkrátka vnímám. Osobně mě na tomto místě nejvíce oslovil nápad propojit služby čtyřhvězdičkového hotelu s ubytováním v soukromých roubenkách. Někdo možná řekne, že nejsou nejnovější, ale jejich tradičnímu liptovskému stylu to podle mě neubírá, právě naopak. Z hotelu dýchá rodinná atmosféra, obsluha je mimořádně příjemná a nápomocná od úklidu pokojů až po perfektně naaranžovanou večeři. Na konci každého pobytu je třeba si položit tu nejdůležitější otázku: vrátím se sem ještě někdy? Moje odpověď zní – určitě ano!

 • Věděl/a jsi, že Liptovský dvor je jeden z nejlépe hodnocených hotelů v Liptovském Jánu a držitel mnoha kvalitativních ocenění – gastronomie, čistota, design a nápaditost?
 • Například i na platformě Booking.com má hotel hodnocení 8,9 z celkových 10 bodů.

Liptovský dvor
Liptovský dvor

Liptovský dvor

Pro další fotografie a užitečné informace doporučuji navštívit oficiální stránku hotelu Liptovský dvor.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru