Connect with us
Sydney v Austrálii

Austrálie a oceánie

Austrálie prodlužuje zákaz mezinárodního cestování do června. Očkování se může stát pro turisty povinným

Austrálie prodlužuje zákaz mezinárodního cestování do června. Očkování se může stát pro turisty povinným

Austrálie včera (2. 3. 2021) potvrdila, že prodlužuje zákaz mezinárodního cestování nejméně ještě o 3 měsíce. Zákaz má platit zatím do 17. června. Vztahuje se na mezinárodní cestování jako takové s pár výjimkami. Tvrdý lockdown v Austrálii tak bude trvat již 15 měsíců.

Reklama

Jediná naděje na dřívější otevření Austrálie je vakcína. Místní dostávají první dávky očkování. Nejdříve budou očkováni pracovníci v první linii a karanténních zařízeních, následně lidé, pro které onemocnění představuje největší riziko.

Vakcinace by měla být dobrovolná, ale šušká se o povinném očkování zahraničních turistů, píše Simple Flying. Národní politika očkování naznačila, že návštěvníci by se museli prokázat buď potvrzením o očkováni nebo podstoupit hotelovou karanténu na vlastní náklady. CEO aerolinek Qantas Alan Joyce se také vyjádřil, že očekává povinné očkování pro návštěvníky Austrálie i samotných Australanů, kteří budou chtít vycestovat. Zatím ale nebylo nic potvrzeno.

Původně se mluvilo o tom, že i když Austrálie povolí vstup cestovatelům očkovaným proti COVID-19, budou muset podstoupit povinnou dvoutýdenní karanténu v hotelu na jejich vlastní náklady. Hlavní australský epidemiolog Paul Kelly toto rozhodnutí připisoval nedostatečným důkazům o schopnosti vakcíny zastavit přenos koronaviru.

Přestože se hotelové karantény ukázaly jako velmi efektivní, v některých případech šíření nákazy nezastavily. Nakazili se například někteří zaměstnanci a virus zanesli do komunity. Situace následně způsobila Lockdown v Brisbane, Melbourne i ve městě Perth.

Premiér země Scott Morrison řekl, že vláda chce zjistit možnosti rozšíření kapacity vládního karanténního kempu, což by mělo pomoci snížit riziko šíření nákazy v hustě obydlených oblastech. Nalezli také tři vzdálená místa, která by mohla být k těmto účelům využita. Častější testování po delší dobu přijíždějících cestujících zvažují také, píše Lonely Planet.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus8 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus11 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g12 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN14 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky15 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru