Connect with us
Austrálie observatoř

Novinky

Očima velryby: Austrálie otevře největší podmořskou observatoř

Očima velryby: Austrálie otevře největší podmořskou observatoř

Design Australského centra podmořského objevování si volila veřejnost. Lidé mohli hlasovat pro provedení, které se jim nejvíce líbilo. Nejúspěšnějším modelem je budova ve tvaru velryby, která bude zčásti ponořena do moře a nacházet se má dvě hodiny jižně od města Perth.

Reklama

Nové centrum má být největším observatoří podmořského života v zemi. Toto jedinečné místo má vyrůst na konci Busselton Jetty, mola táhnoucího se nad mořskou hladinu téměř 2 kilometry. Výstavba má začít ještě letos a centrum by mělo být otevřeno v prosinci 2022, píše Lonely Planet.

Austrálie observatoř podmořského života

Cena výstavby by se měla vyšplhat na 30 milionů dolarů. Interiér má okna ve tvaru velrybích očí. Ta umožňují nahlédnout do krás podmořského světa. Návštěvníci si uvnitř budou moci navíc užít umělecké galerie a výstavy, restauraci, sochy, a to vše v prostředí 155letého mola Brusselton Jetty.

Austrálie observatoř podmořského života
Austrálie observatoř

Úvodní fotografie: Shutterstock/beeboys
Fotografie v textu: Baca Architects

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru