Connect with us

Evropa

Přímořské Alicante v září z Vídně od 794 Kč, na léto od 1 383 Kč

Přímořské Alicante v září z Vídně od 794 Kč, na léto od 1 383 Kč

Přímořské Alicante patří mezi velmi oblíbené a žádané španělské destinace. Napomáhá tomu i přímá linka z Pardubic. Ale jistě je hlavním důvodem moře, krásné okolí, skvělé jídlo a vůbec vše, co si jen na dovolené dokážete představit. Alicante nabízí pláže pro milovníky koupání, ale i poutavou historii a atrakce pro turisty (viz níže). A nyní si jej můžete dopřát s levnými letenkami za pěknou cenu.

Reklama

Z Vídně máš z termínů s akčními cenami na výběr hlavně ze zářijových dat. Vždyť člověk někdy prostě nestíhá letní dovolenou, ale může si ji pojistit na září…

  • Odkud? Z Vídně
  • S kým? Letecká společnost Ryanair
  • Kdy? Akční termíny především na září 2021
  • Termín? Příklad 9. – 21. září 2021 (letenka s Ryanair z Vídně)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
Akční letenka Alicante

Alicante – akční letenky

Letenka Wizz Air Alicante
Letenka Wizz Air Alicante

Alicante – kdy sem cestovat?

Město leží na jihovýchodě Španělska u Středozemního moře, díky čemuž tu začíná sezóna v dubnu a končí až v listopadu. Průměrná teplota je tu v červnu kolem 24 °C, běžně ale dosahuje i třicítek.

V létě tu teploty šplhají ke 30 °c, v září se tu teploty pohybují kolem příjemných 26 °C.

A jak tam cestovat – vstupní podmínky na Alicante

Všichni cestující mířící do Španělska letecky či jinak musí před odletem vyplnit elektronický formulář, jinak je nyní vstup do Španělska volný.

Návrat ze zahraničí zpět do ČR se řídí podmínkami cestovatelského semaforu. Španělsko podle něj aktuálně patří mezi červené země a po příezdu je nutné se řídit podmínkami příjezdu této kategorie.

Alicante a doklady

Španělsko je členem Evropské unie, takže k cestování potřebuješ jen občanský průkaz nebo cestovní pas.

moře

Alicante – co dělat a zažít

  • První, co vás napadne, bude vzít do ruky ručník, knihu a sluneční brýle a vyrazit k moři. A proč ne? Alicante je na trávení času u vody jako dělané. Nejoblíbenější pláží je tu Playa de San Juan – celkem 7 kilometrů dlouhá písečná idylka. Na pobřeží se navíc dostanete snadno autobusem nebo i tramají. Ale můžete navštívit i pláže Postiguet a Urbanovapřímo ve městě.
  • Místní kuchyně vás jistě dostane – středomořské pochutiny ve formě mořských plodů, olivového oleje, ovoce a zeleniny, ale třeba i rýže, která je tu velmi populární. Určitě zkuste místní paellu.
  • Vyzkoušejte archeologické muzeum MARQ – tady vás totiž nečekají jen vitríny a text. Místní na to šli interaktivně.

Alicante a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

hory

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru