Connect with us
Doručování drony

Novinky

Kávu nebo čerstvý croissant? V Austrálii a dalších zemích je doručí drony až ke dveřím

Kávu nebo čerstvý croissant? V Austrálii a dalších zemích je doručí drony až ke dveřím

Došla káva? Nech si ji donést dronem! Tedy, abychom to uvedli na pravou míru, Google se svou společností Wing nabízejí v několika lokalitách po celém světě doručování drony. Například v Helsinkách, Austrálii i USA. K nám by tedy asi dron ještě netrefil, ale možná v budoucnu ti odpolední capuccino přistane na balkoně.

Reklama

Wing je doručovací dronová služba, zaměřená na zlepšení přístupu k produktům, snížení dopravního nátlaku ve městech a uhlíkových emisí. Společnost také vyvíjí platformu řízení dopravy bez posádky (UTM), která umožní bezpilotním letadlům navigovat mezi dalšími bezpilotními letadly, letadly s posádkou a dalšími překážkami, jako jsou stromy, budovy a elektrická vedení.

Drony unesou maximální váhu 1,5 kilogramu. V Canbeře létají od roku 2019, expandovaly již i do jiných oblastí jako Logan a okolí Queenslandu. Převážejí přitom produkty jako čerstvé croissanty, čokoládu, baterie do ovladače na televizi a kávu. Aktuálně je podle společnosti Wing právě káva nejžádanějším produktem, píše Simple Flying.

Drony

Jak to funguje? Obchody opatrně naloží například kávu na dron, který ji pak opatrně položí na zem na adrese, kde si ji objednali. Elektrické drony pohání čtrnáct vrtulí, téměř všechny jsou namontováné shora. Společnost vyvinula drony ve vlastní režii. Drony poháněné elektrickými bateriemi vzlétají vertikálně a potom vstupují do fáze letu dopředu. UTM určuje optimální cestu letu na doručovací adresu. Drony společnosti Wing létají ve výšce přibližně 50 metrů. Černobílé kamery analyzují tvary a pomáhají mu se vyhýbat různým překážkám. Na zajištění bezpečnosti při létání nad obydlenými oblastmi jsou do dronů zabudované systémy, jako extra baterie a vrtule, které jsou automaticky využity, pokud selže některá operační část.

Zdroj foto: Wing

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru