Connect with us
Doručování drony

Novinky

Kávu nebo čerstvý croissant? V Austrálii a dalších zemích je doručí drony až ke dveřím

Kávu nebo čerstvý croissant? V Austrálii a dalších zemích je doručí drony až ke dveřím

Došla káva? Nech si ji donést dronem! Tedy, abychom to uvedli na pravou míru, Google se svou společností Wing nabízejí v několika lokalitách po celém světě doručování drony. Například v Helsinkách, Austrálii i USA. K nám by tedy asi dron ještě netrefil, ale možná v budoucnu ti odpolední capuccino přistane na balkoně.

Reklama

Wing je doručovací dronová služba, zaměřená na zlepšení přístupu k produktům, snížení dopravního nátlaku ve městech a uhlíkových emisí. Společnost také vyvíjí platformu řízení dopravy bez posádky (UTM), která umožní bezpilotním letadlům navigovat mezi dalšími bezpilotními letadly, letadly s posádkou a dalšími překážkami, jako jsou stromy, budovy a elektrická vedení.

Drony unesou maximální váhu 1,5 kilogramu. V Canbeře létají od roku 2019, expandovaly již i do jiných oblastí jako Logan a okolí Queenslandu. Převážejí přitom produkty jako čerstvé croissanty, čokoládu, baterie do ovladače na televizi a kávu. Aktuálně je podle společnosti Wing právě káva nejžádanějším produktem, píše Simple Flying.

Drony

Jak to funguje? Obchody opatrně naloží například kávu na dron, který ji pak opatrně položí na zem na adrese, kde si ji objednali. Elektrické drony pohání čtrnáct vrtulí, téměř všechny jsou namontováné shora. Společnost vyvinula drony ve vlastní režii. Drony poháněné elektrickými bateriemi vzlétají vertikálně a potom vstupují do fáze letu dopředu. UTM určuje optimální cestu letu na doručovací adresu. Drony společnosti Wing létají ve výšce přibližně 50 metrů. Černobílé kamery analyzují tvary a pomáhají mu se vyhýbat různým překážkám. Na zajištění bezpečnosti při létání nad obydlenými oblastmi jsou do dronů zabudované systémy, jako extra baterie a vrtule, které jsou automaticky využity, pokud selže některá operační část.

Zdroj foto: Wing

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus45 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo2 hodinami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd21 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX22 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru