Connect with us
Dubaj ruské kolo Ain Dubaj

Cestopisy

Dubaj dnes otevírá největší vyhlídkové kolo na světě

Dubaj dnes otevírá největší vyhlídkové kolo na světě

Ain Dubai je nejnovější atrakcí na dlouhém seznamu dubajských světových rekordů. Nachází se na ostrově Bluewaters Island a sahá do výšky až 250 metrů. Je tak nejvyšší a největší atrakcí svého druhu na celém světě.

Reklama

Dubajské ruské kolo je dechberoucí konstrukcí, každá jeho noha měří 126 metrů – vešlo by se do ní 15 londýnských červených autobusů. Hmotnost konstrukce se rovná čtyřem Airbusům A380.

V jeho okolí se nachází několik míst pro turisty, která z něj dělají must-see atrakci. Vyhlídkové kolo najdeš nedaleko oblíbeného Jumeirah Beach Residences. Ain Dubaj v arabštině znamená Dubajské oko. Nabízí 360° výhled na okolí. Jedno svezení trvá 38 minut. Jízda se odehrává v pohodlných 48 klimatizovaných kabinách. Najednou se do nich vejde celkem 1 750 návštěvníků.

Dubaj ruské kolo

Mezi top spoty z Dubajského oka patří část města Dubai Marina, slavný hotel Burj Al Arab, nejvyšší budova světa Burj Khalifa a umělé ostrovy Palm Jumeirah. Ain Dubai bude otevřené během dne i v noci. Základna kola bude sloužit jako zábavná zóna s velkou LED obrazovkou, píše Visit Dubai.

Návštěvníci si při koupi lístku mohou zvolit ze 3 možností: vyhlídkovou kabinu, společenskou kabinu a soukromou kabinu. Pro zcela vyšperkovaný zážitek budou k dispozici samostatná VIP místa, v nichž budou probíhat večeře, extravagantní párty či speciální rodinné oslavy. Společenské kabiny mají přístup k Seaview lounge, kde si můžeš pochutnat na různých dobrotách.

Program oficiálního otevření Ain Dubai

Čtvrtek 21. 10.

Dnes se otevírá Ain Dubai Plaza. Návštěvníci si zde mohou užít zábavné aktivity, stánky s jídlem a později večer i DJ se světelnou show. Ve večerních hodinách se přidá i dronová show a ohňostroj.

Pátek 22. 10.

V pátek jsou na programu umělci ze skupiny Flash Entertainment a Virgin Radio Dubai’s Regional Artist Spotlight. V rámci nich se představí interpreti od rapu po rock. Návštěvníky opět okouzlí i světelná show.

Mezi prvními si výšku a nádherné výhledy z vyhlídkového kola Ain Dubai vychutnal korunní princ Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, jehož Instagram sleduje více než 12 milionů lidí. Neseděl však v jedné z jeho kabin, ale vylezl rovnou na střechu.

Nejlevnější letenky do Dubaje

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.3/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru