Connect with us

Tipy

Hledáte komfort? Vyzkoušejte Premium economy od Air France

Hledáte komfort? Vyzkoušejte Premium economy od Air France

Letecká společnost Air France oslavila minulý rok své 85. narozeniny. Ať už s ní létáte pravidelně, nebo vás čeká první let s touto francouzskou ikonou, můžete se těšit hned na několik překvapení. Od ledna tohoto roku odstartovala letecká společnost velké změny a svým klientům ze všech tříd je bude dávkovat během celého roku.

Reklama

Dnes se podíváme konkrétně na to, jaké pozitivní změny se týkají cestující prémiové ekonomické třídy Airbusů A330 v porovnání s nižší třídou.

Za kvalitu a pohodlí se občas opravdu vyplatí si připlatit. Proč tak udělat u Air France? Letecká společnost do nového vybavení 15 Airbusů A330 investovala ohromných € 150 000 000.

Není třída jako třída

Centrem pozornosti Air France v rámci posledních designových inovací byl komfort cestujících. Zatím co cestující ekonomické třídy sedí v sedadlech z vyztužené ergonomické pěny se sklonem až 118°, cestující z prémiové ekonomické třídy sedí na jedněch z nejširších sedadel, které ve vzduchu můžete najít. Mají téměř 50 cm (přesně 48,3 cm).

V prémiové třídě si cestující sedadlo sklopí až na úroveň 130° a širší je i opěrka na nohy. Sedadlo se dokonce přizpůsobí tvarům těla. To zřejmě ocení hlavně vyšší cestující, případně lidé, kteří trpí bolestmi zad a starší lidé. Rozdíl v třídách je i v nabídce nabízených služeb.

Sedadla prémiové ekonomické třídy

I když mají obě ekonomické třídy k dispozici obrazovky nejnovější HD generace, cestující té nižší mohou filmy a seriály sledovat na 11,7 palcovém monitoru, zatím co prémioví cestující na 13,3 palcovém, což je přibližně 33,9 cm. Wi-Fi je na palubě ale dostupná pro všechny, stejně tak jako dva samostatné USB porty, elektrická zásuvka a sluchátka, kterými je vybavené každé sedadlo.

Kabina prémiové třídy je ale navíc oddělena od zbytku cestujících a máte v ní až od 40 % více úložného prostoru. To už se hodí. Sedí v ní navíc jen omezený počet cestujících. Zvyšuje se tím tak šance na ničím nerušený let. Pokud by vás snad něco vyrušovalo, vhod přijdou sluchátka s redukcí vnějšího hluku, která jsou k dispozici u každého sedadla.

Sedadla s HD obrazovkami v Prémiové ekonomické třídě

Po obnovení většiny flotily Boeingů 777 se Air France rozhodlo vytvořit zcela nový produkt i ve starších Airbusech A330, oblíbených pro rozmístění 2-4-2. Boční sedadla zpravidla zaplňují páry, zatím co prostřední sedadla využívají rodiny s dětmi. Právě s touto změnou souvisí i další bod. Nový design komfortních balíčků na dlouhých letech.

Premianti získají i praktický dárek

Prémioví cestující navíc během dlouhého letu získají pro kvalitní odpočinek i červený péřový polštář a tmavomodrou deku v novém designu od Air France. K dispozici je i souprava comfort kit, jejíž design se obměňuje každého půl roku. Ta nová, pro první půl rok 2019 je elegantní a opravdu líbivá.

Pro cestující prémiové ekonomické třídy vznikl v červenci roku 2018 nový design komfortních balíčků. Jednalo se o malé stylové kapsičky na zapínání v modré a šedé barvě. Obsahovaly kryty na sluchátka, špunty do uší, zubní kartáček i pastu, ponožky a klapku na oči pro ničím nerušený spánek a stejný obsah nejdete i v těch současných. Jsou navržené tak, aby je kromě paluby samotné mohli cestující využít i později doma.

První komfortní balíčky z roku 2018 pro prémiovou třídu

Kdo si připlatí, získá 2×23 kg zavazadlo

Koho nebaví čekat v dlouhých letištních frontách, rád si registruje zavazadlo dřív a posedí se do sedadla, dokud je poloprázdné, toho potěší, že cestující prémiové ekonomické třídy mají přístup k prioritním odbavovacím přepážkám.

Nárok máte také na cestování s dvěma velkými odbavenými zavazadly s hmotností 23kg a to bez příplatku. Do letadla si s sebou můžete vzít dvě příruční zavazadla, dokonce i třetí (malá kabelka apod.) celková váha ale nesmí přesáhnout 18 kg.

Letenky od 29 990 Kč

✈ odlet z Prahy ???? 2x23kg zavazadlo ???? TOP servis

REZERVOVAT LETENKU

Pozornost při bonjour i au revoir

Jako přivítání a poděkování, že jste si pro svůj let vybrali právě Air France, vám letušky věnují malý ručník Oshibori podle japonské tradice a sklenku šampaňského. Na palubě Airbusu A330 nebudete v prémiové ekonomické třídě rozhodně hladovět. Během letů delších 8,5 hodiny vám nabídnou jídlo ze speciálního gurmánského menu. Pokud poletíte 8,5 až 10 hodin, naservírují vám i francouzskou snídani a věnují sladkosti na přivítání. Po přistání máte, samozřejmě, přednost při opouštění letadla.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.9/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 4* pobyt v Římě včetně snídaní a letenek od 7 690 Kč https://t.co/kTY1QRxZE91 hodinou dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU #letenky4 hodinami dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU4 hodinami dozadu
Bali, Vietnam a další pecky s China Airlines od 17 990 Kč! TOP servis a zavazadlo v ceně https://t.co/nVIj9kNDlL6 hodinami dozadu
Vzhůru na Srí Lanku s letenkami z Vídně s Qatar Airways od 16 990 Kč https://t.co/ZfqdRdJ8lR7 hodinami dozadu
Přivítej jaro na Kypru. Letenky z Vídně máš nyní od 1 210 Kč https://t.co/0MGuziaTjx9 hodinami dozadu
Jak projet Island za 7 dní a nezruinovat svůj bankovní účet https://t.co/MEsML5v4Bf11 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT1 dnem dozadu
Párty vs. zen, luxus vs. batůžky. Aneb hlavní turistické části Malty https://t.co/HjRJXOddqf1 dnem dozadu
Během zimy do Cancúnu? Leť z Prahy s Turkish Airlines za 16 790 Kč https://t.co/POlZqFexl41 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru