Connect with us
Roadtrip po USA

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 7. díl – malebné San Diego

Pelipeckovní roadtrip po USA: 7. díl – malebné San Diego

Může to znít hloupě, ale po tom všem, co jsme předešlé dny viděli v Arizoně za krásy, jsme byli skoro až rádi, že nás čekal jeden den bez turistických zastávek. Možná si to neuvědomujete, ale vaše mozky budou dostávat zabrat. Pokud budete mít časové možnosti, určitě si to rozdělte na více dní. Minimálně bychom si už na jeden den nenaplánovali Antelope a Grand Canyon. Uvidíte, určitě si to pak víc užijete.

Reklama

Hlavně v klidu

Ve Phoenixu, ze kterého jsme vyrazili do Kalifornie, jsme bydleli v hotelu Hampton Inn by Hilton. Bylo to jedno z nejlepších ubytování, které jsme ve Spojených státech měli a navíc jen za 15 dolarů na osobu! Pohodlné postele, vynikající snídaně a bazén, který nám ráno příjemně zpestřil den. Ono se nedá stále jen sedět v autě a vyskakovat z něj za atrakcemi. Musíte někdy i vypnout. Potom se to určitě i pozitivně odrazí na náladě mezi vámi a vašimi spolucestujícími, které budete v tu dobu už pravděpodobně nesnášet.

Původně jsme uvažovali, že bychom po cestě do San Diega, které bylo naší další plánovanou destinací, navštívili Joshua Tree National Park. Po debatě o tom, jak moc jsme se doteď naháněli, nakonec vyhrál klidný večer v San Diegu. A tak jsme se ubytovali, povečeřeli v jedné z místních mexických restaurací a konečně šli spát dřív než nad ránem. Naše těla nám byla vděčná.

Do města jsme vyrazili poměrně brzo. Tedy hned poté, co jsme si dali předraženou snídani v nedalekém dineru. Na to se v Kalifornii musíte připravit – ceny jsou tu někdy i dvojnásobně vysoké, oproti jiným částem Států. Pocítili jsme to jak v gastronomii, tak hlavně na cenách benzínu!

Restaurace v čtvrti Old Town.

La Jolla

Naší první zastávkou se stala městská čtvrť La Jolla na severu města. Toulali jsme se po vrcholcích pobřežních útesů a sledovali ukřičené pelikány a lenivé lachtany. Dokonce si můžete půjčit kajak a prohlídnout si tyhle tučné krasavce opravdu zblízka. Krátká procházka na sever nás pak zavedla k piknikovým stolům, grilům a výhledu na zátoku La Jolla Cove, která je přímo pod stezkou. Prostředí je tam opravdu malebné, takže to určitě nevynechte!

Lachtani na pláži La Jolla.

Útesy v oblasti la Jolla.

Lachtani na pláži La Jolla.

Old Town

Odpoledne jsme věnovali Old Townu, který se celý nese v mexickém duchu. Architektura, byznys, restaurace, hotely. Na oběd jsme si dali specialitu Molcajete. Abyste měli představu – v obrovské kamenné míse jsme dostali grilované krevety, zeleninu, chorizo, kuřecí prsa, queso fresco (mexický sýr) a neskutečně šťavnaté hovězí. To celé bylo zalité výbornou salsou. Jako přílohu jsme měli rýži, fazolky a tacos. Dezertem se nám stala nezapomenutelná margarita. Až tady jsme zjistili, co to reálně znamená dát si mexickou kuchyni.

Old Town San Diego.

Courtroom Museum v čtvrti Old Town.

Mexická specialita Molcajete.

Po obědě jsme šli na prohlídku domu, který byl Ministerstvem obchodu oficiálně prohlášen za dům stíhaný duchy – Whaley House na San Diego Avenue. Prostory jsou krásně historické a v některých místnostech má člověk i husí kůži. Stálo nás to 8 dolarů a ducha jsme neviděli ani jednoho. Navíc pokud přijdete až po 16:30, bude vás to stát ještě o 5 dolarů víc. Ale zase to může mít za tmy lepší atmosféru, kdo ví.

Whaley House na San Diego Avenue.

Gaslamp Quarter

Plán na večer byl jasný – odložit auto u hotelu a vydat se do Gaslamp Quarter. Je to hlavní centrum nákupů, restaurací a především zábavy. Naším útočištěm se stal podnik s názvem Henry’s Pub, kde nás oslovila zpívající bubenice a její punkem obitý kolega. Hráli všechny možné styly a tancovali tam snad úplně všichni. Připravte si plnou peněženku – čepovaná třetinka piva stojí 8 dolarů a míchaný drink zhruba 7.

Muzikanti v podniku Henry's Pub.

Pokud jste ranní ptáčata, vyplatí se přivstat si a zkusit oběhnout další čtyři oblíbené atrakce – USS Midway Museum, Balboa Park, San Diego Zoo a Hotel Coronado.

USS Midway Museum

V USS Midway Museum se můžete pokochat například nejdéle sloužící letadlovou lodí amerického námořnictva. Otevřeno mají denně od desíti ráno do pěti odpoledne, ale poslední příchozí vpouští ve čtyři. Pokud si zakoupíte vstupenku předem na internetu, bude vás stát 18 dolarů. Na místě je to pak za 20.

Letadlová loď Midway.

Balboa Park & Zoo

Jestli chcete vidět, jak tráví svůj volný čas obyvatelé San Diega, nevynechte Balboa Park. Největší městský park v USA s příjemnou promenádou El Prado, na které najdete divadla, muzea a nádherně upravené zahrady. V severní části parku je umístěna proslulá San Diego Zoo, která patří mezi osm největších zoologických zahrad na světě. Vstupné činí 52 dolarů na osobu a nemusíte být ani dítě, abyste tam dokázali strávit celý den.

Balboa Park.

Panda velká v San Diego Zoo.

Coronado

Poloostrov Coronado na jih od Downtownu vás vezme o více než 50 let zpět. Přesně v té době se tady v Hotelu del Coronado totiž natáčel film Někdo to rád horké s Marilyn Monroe v hlavní roli. Pokud si chcete připadat jako ona, připravte si zhruba 8000 Kč na jednu noc. Sněhobílá fasáda a červené kuželovité věže a balkóny vypadají již od otevření v roce 1888 pořád stejně dobře. Pláže v okolí jsou nádherné a nemohou jim odolat jak turisté, tak surfaři. Jestli chcete mít o zážitek navíc, dopravte se na Coronado trajektem. Ten jezdí každou hodinu mezi přístavním molem Broadway Pier v přístavišti Embarcadero a přístavištěm Coronado Ferry Landing u ústí ulice First Street, kde si můžete u Bikes&Beyond půjčit kolo.

Vstup k Hotelu del Coronado.

Chodník a pláž poblíž Hotelu del Coronado.

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do USA

Předchozí díly a další pokračování:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru