Connect with us
Pláž na Koh Samui, Thajsko

Koronavirus

Návod na vstup do Thajska: Jak letět na Koh Samui? (program Test & Go)

Návod na vstup do Thajska: Jak letět na Koh Samui? (program Test & Go)

Thajsko 1. února 2022 opět spustilo tzv. program Test & Go. Pro turisty z Česka to znamená, že mohou letět do země tisíce úsměvů o něco jednodušeji než v případě oblíbeného modelu Sandbox. Jak to tedy funguje? Přinášíme podrobný návod ke koupi letenek, testování po příletu a ubytování ve speciálních SHA Extra Plus hotelech.

Reklama

Jak koupit správné letenky do Thajska (program Test & Go)?

Třeba si dát pozor už při objednávání letenek do Thajska. Je potřeba totiž myslet na to, že v rámci programu Test & Go je nutné absolvovat vstupní PCR test na prvním místě příletu (u letenek na Koh Samui je to často Bangkok) a do výsledku testu počkat v takzvaném SHA Extra Plus hotelu. Znamená to, že pokud si chceš koupit letenku na Koh Samui, nejprve si koupíš letenku do Bangkoku. Další let na Koh Samui si při koupi naplánuj alespoň s 24hodinovou pauzou mezi příletem do thajského hlavního města a odletem na Koh Samui.

Proč ti to píšeme? Když si koupíš letenku do Thajska s bezprostředním přestupem na ostrov Koh Samui, thajské úřady ti takovou cestu neumožní – pokud se ti to stane, budeš muset zůstat minimálně jednu noc v Bangkoku a dodatečně si objednat hotel i transfer.

Thajské ostrovy

Pomůcka při kupování letenek na Koh Samui

Cesta TAM

 • Jestli letíš z Evropy do Thajska a chceš přestoupit na vnitrostátní thajský let – musí to být let označen PG5****
 • Pokud letíš pouze do Bangkoku, ve městě pobudeš 24 hodin (musíš mít vyřízený PCR test, hotel a transfer do hotelu), druhý den už můžeš mít zvlášť let z Bangkoku na Koh Samui s jakýmkoli označením letu PG****

Cesta DOMŮ

 • Při návratu můžeš absolvovat jakýkoli vnitrostátní let do Bangkoku
Kokosy

Kdo může od 1. února 2022 požádat o vstup do Thajska?

 • Cestovní pas musí mít platnost minimálně 6 měsíců
 • Potřebuješ kompletní očkování proti COVID-19 (dvě dávky) a mít k dispozici doklad o očkování
 • Ještě před odletem potřebuješ požádat o takzvaný Thailand Pass (schválení žádosti trvá většinou 3 až 7 dní, požádat můžeš nejdříve 60 dní před vstupem)
 • Vyžaduje se zdravotní pojištění s minimálním krytím 50 000 USD (kritéria splňuje například pojištění ISTOTA)
 • DEN č. 1 – po příjezdu do Thajska podstoupíš test RT-PCR (např. po příletu do Bangkoku), na výsledek čekáš v hotelovém pokoji (SHA Extra Plus hotel). Když je výsledek negativní, můžeš se volně pohybovat po Thajsku
 • DEN č. 5 – o pět dní později absolvuješ antigenní samotest – výsledek je třeba nahrát do aplikace Thailand Pass
 • Při vstupu do Thajska musíš prokázat doklad o platbě za přenocování ve schváleném hotelu (např. SHA Extra Plus) 1. den. Hotely SHA Extra Plus jsou ty, které splňují standard Amazing Thailand SHA Plus a poskytují ubytovací služby ve spolupráci s nemocnicemi certifikovanými provádět testy RT-PCR. Seznam hotelů SHA Extra Plus je dostupný ZDE.
 • Platba předem za 1. den musí zahrnovat: ubytování, test RT-PCR a předem dohodnutý transfer z letiště do hotelu
 • Pozitivně testované případy se řeší případ od případu a mohou vyžadovat karanténu v hotelu nebo v nemocnici s výdaji, které má pokrýt cestovní pojištění
 • Tvůj hotel SHA Extra Plus bude koordinovat platbu a rezervaci testů RT-PCR
 • Doporučuje se nainstalovat si po příjezdu do Thajska mobilní aplikaci MorChana
Test and Go

Proč si vybrat Koh Samui?

Koh Samui aneb v překladu kokosový ostrov o rozloze téměř 230 kilometrů čtverečních je jedním z nejvychytanějších míst v Thajsku, které má i vlastní mezinárodní letiště. Asi nejvíce ho vystihuje věta ze soundtracku k filmu Pláž – Trust me, it´s a paradise! Je to zkrátka ráj. Nachází se u východního pobřeží a je obklopen přibližně 60 dalšími ostrovy a ostrůvky.

Hned po příletu na ostrov tě obklopí příjemné teplo a dokonale vlhký vzduch. Už jen samotná letištní hala vypadá jako 4* hotel uprostřed džungle vyrobený z bambusu. Nejlepší na tomto ostrově je, že vůbec nezáleží na tom, na které místo se vydáš. Pokud však budeš chtít být v centru všeho, nejrušnější je pláž Chaweng plná krásných resortů a skvělých restaurací, ale těch je vlastně plný ostrov.

Koh Samui

Akční letenky do Bangkoku

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru