Connect with us
Západ slunce v Bangkoku v Thajsku

Asie

Konečně! Thajsko 1. října zruší všechna dosud platná vstupní nařízení

Konečně! Thajsko 1. října zruší všechna dosud platná vstupní nařízení

Thajské autority rozhodly o zrušení celostátního nouzového nařízení týkajícího se COVID-19, a to s platností od konce září. Rovněž dodaly, že od 1. října 2022 již mezinárodní cestující nebudou muset při vstupu do Thajska předkládat potvrzení o očkování či negativní PCR/antigenní test.

Reklama

Thajsko během pandemie uplatňovalo různé programy, které umožňovaly vstup do některých částí země. Teprve 1. července 2022 byla spuštěna fáze úplného znovuotevření. Došlo k odstranění schématu registrace Thailand Pass a turistům se tak výrazně zjednodušil vstup do země. Kromě Thailand Passu se zrušil i požadavek na zdravotní pojištění s krytím alespoň 10 000 amerických dolarů.

Od července ke vstupu do Thajska stačí buď kompletní očkování proti COVID-19, nebo PCR/antigenní test s tím, že dokumenty nesmí být starší 72 hodin před cestou do země – v tištěné nebo digitální podobě.

Thajsko

Akční letenky do Thajska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru