Connect with us
Kanada

Koronavirus

Kanada 30. září zruší povinnost prokázat se při vstupu do země očkováním

Kanada 30. září zruší povinnost prokázat se při vstupu do země očkováním

Překročení kanadské hranice bude od 30. září 2022 opět jednodušší. Kanada totiž zruší požadavek povinného očkování proti covidu pro cizince. Vláda zatím nerozhodla, zda zruší rovněž povinnost nosit roušky v hromadné dopravě. Informuje o tom kanadské CBC.

Reklama

Země tak pokračuje ve zjednodušování vstupních pravidel. Od 1. dubna 2022 se očkovaní cestující nemuseli prokazovat negativním testem, který měli podstoupit před odletem.

Podmínky vstupu do Kanady platné do 29. září 2022

  • Před vstupem do letadla je třeba předložit důkaz o kompletním očkování provedeném nejméně 14 dní před vstupem do Kanady. Kanada uznává následující vakcíny: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca/COVISHIELD, Janssen (Johnson & Johnson), Medicago Covifenz, Novavax Nuvaxovid a kombinace vakcín. Doklad musí být v anglickém nebo francouzském jazyce.
  • Platí povinná registrace prostřednictvím služby ArriveCAN (aplikace nebo webová stránka).
  • Úspěšná elektronická autorizace eTA.
Toronto

Akční letenky do Kanady

Zdroj: canada.ca

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru