Connect with us
Dubaj

Novinky

Navštiv Muzeum budoucnosti v Dubaji. Označili ho za nejkrásnější budovu na světě

Navštiv Muzeum budoucnosti v Dubaji. Označili ho za nejkrásnější budovu na světě

Dubajské Muzeum budoucnosti (Museum of the Future) otevřelo své brány světu v únoru 2022, a to v přítomnosti šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Na jeho výstavbě pracovali 9 let a označují ho za nejkrásnější budovu na světě. National Geographic jej prohlásil za jedno ze 14 nejkrásnějších muzeí na světě.

Reklama

Měří 77 metrů a je jakýmsi architektonickým zázrakem, který vypráví příběh o budoucnosti prostřednictvím řady interaktivních výstav. Muzeum budoucnosti zve k zažití technologií a trendů, které budou formovat budoucnost lidstva.

Stavba bez sloupů s rozlohou 30 000 metrů čtverečních rovněž představuje nové globální intelektuální centrum. Je to „živá laboratoř“ navržená tak, aby podporovala inovaci a podnítila novou éru vědeckých objevů v tomto regionu i mimo něj.

Dubaj
Zdroj: Shutterstock/Sarath maroli

Každé patro muzea je navrženo jako rozsáhlá interaktivní filmová scéna, kterou oživili zkušení vypravěči, technologové a vizionářští umělci. Mezi hlavní témata patří budoucnost vesmírného cestování a života, změna klimatu a ekologie, zdraví, wellness a spiritualita. Kromě průlomových inovací se v Muzeu budoucnosti budou konat také speciální workshopy a přednášky od největších odborníků z celého světa, píše Breaking Travel News.

Exteriér muzea tvoří zahrada se 100 druhy rostlin, které odráží dědictví a biodiverzitu Spojených arabských emirátů. Fasáda muzea rovněž „mluví arabsky“. Je totiž plátnem pro poezii šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma ztvárněnou kaligrafií Mattara bin Laheja. Ze tří citátů, které obklopují fasádu, jeden v překladu znamená: „Budoucnost patří těm, kteří si ji dokážou představit, navrhnout a zrealizovat. Není to něco, na co čekáte, ale spíše vytváříte.“

Vstupenky pro dospělé se pohybují od 145 AED (cca 850 Kč), děti mladší 3 let mají vstup zdarma.

Akční letenky do Dubaje

Všechny letenky do Dubaje

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru