Connect with us
10 nejlepších zážitků v Dubaji pro zamilované

Asie

10 nejlepších zážitků v Dubaji pro zamilované

10 nejlepších zážitků v Dubaji pro zamilované

To, že je Dubaj tou nejuniverzálnější destinací, vám tvrdíme již dlouhou dobu. Dubajský Tourist Board dokonce v minulosti připravil ve spolupráci s hollywoodskými herci Jessicou Alba a Zacem Efronem speciální filmovou kampaň ve snaze ukázat neomezené možnosti tohoto emirátu. Minule jsme se přenesli do špionážního filmu, dnes si představíme, jak by vypadala Dubaj, kdyby byla hlavní hrdinkou hollywoodské romantické komedie.

Reklama

A pro ty z vás, kteří se na Blízký východ chystáte kvůli svatební cestě nebo jen na výlet se svými milovanými, jsme si připravili výběr deseti romantických zážitků, které vaši dovolenou učiní nezapomenutelnou.

10 nejlepších zážitků v Dubaji pro zamilované

1. Let balónem

Let balónem se mnohokrát spojuje s doplňkovou službou – mohou jí být snídaně, grilovačka, jízda pouští nebo přenocování na safari – samotný let se tak protáhne na několikahodinový až celodenní zážitek. Místo odletu se nachází přibližně 45 minut jízdy autem od centra. Podle některých je právě dubajská poušť z výšky přibližně jednoho kilometru tím nejlepším místem ke sledování východu slunce. O romantický zážitek na celý život je tedy postaráno.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

2. Jízda pouští na velbloudech

Velbloudi jsou ikonou Arabské pouště a vynechat během návštěvy tohoto koutu světa jízdu na nich, by byla skutečně škoda. Objevovat poušť se dá SUV či v buginách, jízda na velbloudech je však podle místních tou nejtradičnější možností – délka jízdy se liší, můžete si ale zvolit pár minutovou jízdu nebo komplexní 45 minutový zážitek spojený například s tradičním malováním henou nebo vařením pravé arabské kávy.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

3. Plavba lodí abra přes Souk Madinat

Na plavbu lodí se můžete vydat na více místech, dokonce i přímo do největší tančící fontány na světě – The Palm Mountain. Oblíbenou destinací v části Jumeirah je ovšem kanál Souk Madinat – plavba trvá 20 minut a jedna jízda je určena pro maximálně deset lidí. Plavbu je třeba rezervovat alespoň 24 hodin předem.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

4. Tančící fontána

The Palm Fountain je největší hudební fontánou na světě – s více než 3 tisíci LED žárovek a trysek, které umí vystřelit vodu do výšky až 105 metrů, nabízí nezapomenutelný zážitek všem návštěvníkům. Na její vystoupení se můžete přijít podívat každou půl hodinu od sedmé večer – během pracovních dní trvají do půl jedenácté, o víkendu do jedné ráno. Samotná show trvá zpravidla tři minuty.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Akční letenky do Dubaje

5. La Perle

Dubajská show číslo jedna – La Perle je neobyčejným vodním představením, při kterém aktéři vzdorují gravitaci. To mohlo vzniknout jen v jedinečných kulisách s high-tech vybavením a špičkovou automatickou inscenací, tedy v Dubaji.

Emirates, Dubaj La Perle

6. Čaj o páté či nejvyšší večeře

Nejluxusnější hotel na světě je vyhrazen striktně pro hosty, dostat se do něj však můžete poměrně jednoduše – na odpolední čaj. Ten se v prvním sedmihvězdičkovém hotelu na světě stane nezapomenutelným zážitkem a pokud si trošku připlatíte, zajistíte si místo u okna s tím nejlepším výhledem na nejlepší destinaci.

A co tak si vychutnat atmosféru nejvyšší večeře na světě? Atmosphere je restaurací, která drží světový rekord jako nejvyšší restaurace. Nachází se, jak jinak, na Burj Khalifa ve výšce 442 metrů.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

7. Procházka po Miracle Garden

Miracle Garden je největší květinová zahrada s více než 50 miliony květin a dohromady 250 miliony rostlin. Otevřená byla na Valentýna v roce 2013, což z ní činí ultimátní must-have destinaci na vaší romantické tour de Dubaj. Zahrada je otevřena od listopadu do května a ano, toto je to místo, kde najdete ikonický double-decker Airbus A380 z květů – je dokonce ještě větší než originál. Letadlo, které je vytvořeno z půl milionu květů je také součástí mnoha z dubajských světových rekordů.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

8. Dubai Garden Glow

Deset milionů LED žárovek v tom (jak jinak) největším glow-in-dark parku na světě. Dubai Garden Glow je kromě toho také domovem největšího DinoParku, ice parku, magic či art parku. Zážitek nabízí každý ze zmíněných a zabaví se v něm jak dospělí, tak i děti. Vezměte partnerku/partnera a užijte si romantiku v obklopení milionů světel.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

9. Love Lakes

Lásku je v Dubaji cítit a zejména vidět. Nejvíce v části Al Salam, kde se nacházejí Love Lakes. Nejde o žádná jezera, která se vzdáleně podobají srdcím, jde o uměle vytvořenou oázu Al Quadra, která je domovem dvou jezer, vytvarovaných do tvaru obrovských srdcí. Pokud cestujete do Dubaje se svou milovanou polovičkou, určitě toto místo nevynechejte.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

10. Piknik na Hatta Mountain

Horské město Hatta se nachází zhruba 134 kilometrů od centra Dubaje. Těm méně dobrodružným, kteří si chtějí jen vychutnat krásy okolí, nabízí řadu možností na procházky a místa, kde si se svou milovanou osobou můžete udělat nezapomenutelný piknik.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Autor původního slovenského článku: Katarína Šuchterová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru