Connect with us
Dubai

Asie

Dubaj jako z akčního trháku. 10 adrenalinových zážitků, které nevynechat při nejbližší návštěvě

Dubaj jako z akčního trháku. 10 adrenalinových zážitků, které nevynechat při nejbližší návštěvě

Milovníci extrémů a adrenalinu, pokud hledáte perfektní místo na svoji další dovolenou, můžete přestat, máme ho. Kde jinde si vychutnat ty nejlepší adrenalinové zážitky, když ne v té nejlepší destinaci na světě? Dubaj není jen pro boháče, kteří si celý den užívají luxus. Dubaj je tou nejuniverzálnější destinací, ať už hledáte jakýkoliv typ dovolené – od adrenalinového výletu přes romantickou svatební cestu až po dobrodružnou výpravu.

Reklama

Samotná Dubaj si připravila ukázku toho, co všechno tato úžasná destinace nabízí. Společně s hollywoodskými hvězdami Jessicou Alba a Zacem Efronem zažijí cestovatelé Dubaj z každého filmového žánru – i jako akční špionážní film. A my pro vás vybíráme deset akčních zážitků, které si můžete vychutnat při nejbližší návštěvě Dubaje.

Dubai - kampaň

1. Skydive

Zažít Dubaj z úplně jiné perspektivy? Co tak vyskočit z letadla ve výšce čtyři kilometry nad zemí? Pravděpodobně nejoblíbenější a jednou z nejznámějších adrenalinových atrakcí v Dubaji je skydiving, tedy výskok z letadla. Vyskočit můžete nad dvěma místy – nad pouští a nad uměle vybudovanými ostrovy Palm Islands. I vy se tak můžete cítit jako akční hrdinové zachraňující svět v rychlosti až 200 kilometrů za hodinu.

Dubaj

Začátečníky čeká takzvaný tandemový seskok – během něj jsou bezpečně připevněni k instruktorovi, na samostatný seskok je totiž třeba mít skydivingovou licenci. Celý seskok vám navíc natočí – jeho součástí je i profesionální kameraman.

Dubaj

2. Zipline

Kde jinde než v Dubaji? Nejdelší a nejrychlejší zipline na světě XLine se sklonem 16 stupňů se nachází právě zde, konkrétně v části Dubaj Marina, ve výšce 170 metrů nad zemí. V délce jednoho kilometru dosahuje rychlosti až 80 kilometrů za hodinu. Dubaj kromě toho nabízí ještě jednu zipline, která vede přes ikonickou dubajskou fontánu. V obou případech budou mít cestovatelé svůj zážitek zachycen na kameře, kterou mají připevněnou na přilbě.

Dubaj

3. Jízda písečnými dunami

Zhruba několik desítek minut jízdy za Dubají se nachází písečné duny. Zkušení řidiči vás po nich převezou a zažijete jeden z nejlepších adrenalinových zážitků v nejlepší světové destinaci. A kdy je ideální čas na jízdu? Večer, jsou totiž naplánovány tak, aby skončily před západem slunce, díky čemuž se vám naskytnou nádherné výhledy. Dunami se můžete vydat několika způsoby, oblíbené jsou jízdy v SUV či buginách. V obou případech je však třeba se připravit na to, že písku se nevyhne žádná část vašeho těla.

Dubaj

4. Jízda lodí

Vidět krásy Dubaje z paluby lodě v úžasné rychlosti? Jízda na lodi trvá zpravidla hodinu a půl. Během ní s vámi projedou místa jako The Palm Jumeirah či Burj al-Arab.

Dubaj

5. Přelet helikoptérou

Dubaj z vody je vám málo? Co tak to vzít trošku z výšky? Proleťte se nad tím nejlepším místem na světě helikoptérou a vychutnejte si město budoucnosti z ptačí perspektivy.

Dubaj

6. Dubai Autodrome

Jízda s rychlým autem po závodním okruhu. Pro někoho sen, v Dubaji realita. Super rychlá auta či rovnou zážitek monopostu F1? Nejtěžší bude v tomto případě už jen výběr. A pokud se náhodou vysoké rychlosti děsíte, můžete si ji vyzkoušet na sedadle spolujezdce se zkušeným instruktorem.

Dubai Autordome
Zdroj: Al Nahdi Travels & Tourism

7. Potápění se žraloky

Zaplavat si se žraloky v akváriu? V Dubaji žádný problém. Najednou se mohou potápět jen čtyři osoby, a to ve společnosti zkušených instruktorů potápění. Společně si na chvíli zaplavete se žralokem býčím, žralokem leopardím či mořskými rejnoky a mnoha dalšími podmořskými stvořeními v akváriu s obsahem deseti milionů litrů vody. Je třeba si dát pozor, denně jsou naplánovány jen tři ponory.

Dubaj - potápění

8. Flyboarding

Pokud si nemůžete vybrat mezi vodou a létáním, spojte obojí? Výbornou volbou je flyboarding, který vás z hladiny dostane do výšky až šesti metrů. Celá jízda trvá přibližně 30 minut, během kterých vás instruktor naučí základy, díky kterým si svá oblíbená místa prohlédnete tak trochu jinak. Tento zážitek se však doporučuje zejména těm návštěvníkům, kteří již mají alespoň základní zkušenosti se surfováním či jinou podobnou aktivitou.

Dubaj

9. Parasailing

Dubaj je skutečně možné si prohlédnout z jakékoliv výšky. Jedním z oblíbených vodních sportů je i parasailing, který cestovatele vynese do výšky 150 až 200 metrů. Celý zážitek začíná na lodi, následně dostanete postroj podobný padáku, díky kterému se vynesete vysoko nad vody Arabského zálivu.

Dubaj

10. Bungee jumping

Bungee jumping je ultimátním adrenalinovým zážitkem. Tento seskok z výšky 50 metrů nezahrnuje padák, ale speciální lano, které vás odrazí zpět. Důležité je se správné najíst – ne mnoho, ale ani málo, protože byste během zážitku mohli omdlet.

Dubaj
Zdroj: Thrillophilia

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru