Connect with us
Kappadokie

Dovolené

POBYT DNE: Kappadokie a Istanbul během 6denní poznávačky od 33 090 Kč

POBYT DNE: Kappadokie a Istanbul během 6denní poznávačky od 33 090 Kč

Turecko je nádhernou zemí, která ukarývá spoustu dechberoucích míst. Jestli máš chuť objevit některá z nich, vydej se s námi na šestidenní poznávací zájezd. Navštívíš Istanbul, most mezi Asií a Evropou, kde na tebe čeká bohatá historie a rozmanitá kultura. Současně tě ale zavedeme také do kouzelné Kappadokie, která se proslavila skalními útvary, nad nimiž se můžeš proletět v horkovzdušném balónu.

Reklama

Více o poznávačce Kappadokie a Istanbulu

 • UBYTOVÁNÍ? 3* a 4* hotely
 • KDY? Duben, červen nebo září
 • ODKUD? Letecky z Vídně
 • CO JE V CENĚ?
  • Zpáteční letenka na trase Vídeň – Nevsehir – Istanbul – Vídeň se dvěma příručními zavazadly (Turkish Airlines)
  • Ubytování v 3* a 4* hotelích
  • Polopenze
  • Všechny transfery odpovídající programu
  • Česky nebo slovensky hovořící průvodce
  • Všechny vstupy do památek a exkurze během zájezdu odpovídající programu

Kappadokie

Jaký program tě čeká?

 1. den: Odlet z Vídně, příjezd do Kappadokie a přesun do jeskynního hotelu.
 2. den: Po snídani návštěva údolí Devrent a nedalekého Pasabagu. Po obědě v Avanosu návštěva skanzenu Goreme a večer výlet na hrad Uchisar. Návrat do jeskynního hotelu.
 3. den: Ve 4:00 možnost proletět se horkovzdušným balónem (doplatek 200 euro na osobu), případně se s průvodcem projít na vyhlídku a balóny si prohlédnout. Po snídani exkurze v Červeném údolí, dále prohlídka vesnice Cavusin. Po obědě následuje podzemní město Kaymakli a hrad Ortahisar. Večer odlet z letiště Kayseri do Istanbulu a přesun na hotel.
 4. den: Po snídani návštěva historické části Istanbulu (Modrá mešita, hippodrom, Konstantinův sloup, Egyptský obelisk či hadí sloup). Dále Hagia Sophia, palác Topkapi, návštěva Grand bazar a volný čas na nákupy či kávu.
 5. den: Po snídani Bazilika cisterna, dále exkurze do paláce Dolmabahce a ochutnávka street food specialit. Volný čas.
 6. den: Po snídani volný čas na nákupy a odlet z Istanbulu do Vídně.
Kappadokie

Istanbul

Istanbul

Istanbul

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru