Connect with us
Česká republika mění podmínky vstupu, Praha

Novinky

Změna podmínek vstupu do ČR! Vstup s negativním PCR testem povolen i na svátky

Změna podmínek vstupu do ČR! Vstup s negativním PCR testem povolen i na svátky

Od 3. prosince 2020 mohou rezidenti z červených zemí EU+ přijet do České republiky z jakéhokoli důvodu, včetně turistiky nebo rodinných návštěv během vánočních svátků. Přijet je ale možné jen s negativním výsledkem PCR testu (ne starším než 72 hodin) a po předchozím vyplnění příjezdového formuláře.

Reklama

Ve výjimečných situacích je možné podstoupit PCR test nejpozději do 5 dnů po příjezdu do ČR. Do negativního výsledku ohlášeného příslušné hygienické stanici ovšem není možné se po území ČR volně pohybovat.

Vlatava v Praze

Bez testu jen na 24 hodin

V případě nevyhnutelných cest trvajících maximálně 24 hodin je možné přijet i bez negativního PCR testu a vyplnění příjezdového formuláře. Mezi nezbytné cesty nepatří turistika, sportovní aktivity nebo návštěvy restaurací. I v tomto případě není povoleno volně se pohybovat po území ČR.

Podmínky vstupu do ČR upravuje platná vyhláška Úřadu veřejného zdravotnictví a vstup bez povinnosti karantény nebo předložení negativního testu je možný pouze za přesně vymezených podmínek.

Rezidenti ze zelených zemí EU+ mohou přicestovat bez omezení, v případě oranžových zemí platí nadále povinnost pro zaměstnance a studenty předložit negativní PCR test.

Občané ze zemí mimo EU + mají v souladu s koordinovaným postupem EU i nadále zakázán vstup na území ČR s výjimkami uvedenými na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Praha

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru