Connect with us
Zanzibar

Afrika

KLM mají rychlé lety na Zanzibar už tuto zimu. Takto komfortně to vypadá na palubě

KLM mají rychlé lety na Zanzibar už tuto zimu. Takto komfortně to vypadá na palubě

Nizozemskou leteckou společnost KLM máme velmi rádi. Je jednou z těch, které nabízejí opravdu příjemný zážitek z letu už i v ekonomické třídě. Proto nás nesmírně potěšila zpráva o tom, že KLM začnou od 10. prosince létat na oblíbený Zanzibar. S Nizozemci jsme měli tu čest letět hned několikrát, přinášíme proto článek o tom, proč je doporučujeme na lety do exotiky. Na závěr článku připojujeme i letenky a aktuální podmínky vstupu na Zanzibar.

Reklama

Zanzibar bude v prosinci už šestou destinací aerolinek KLM ve východní Africe. Nizozemská letka létá z Evropy už nějaký čas i do metropolí jako Dar Es Salaam, Entebbe, Kigali, Kilimandžáro a Nairobi.

Pohodlně, rychle a Dreamlinerem

Společnost KLM začne 10. prosince s linkou dvakrát týdně a použije k tomu svá oblíbená letadla B787-9 Dreamliner. Linka bude létat následovně: Amsterdam – Zanzibar – Dar Es Salaam – Amsterdam.

Cestou tam půjde o přímý let a velmi rychlé spojení, cestujícího z Vídně čeká krátký přestup v Amsterdamu a komfortní let přímo na dovolenou na Zanzibaru. Cestou zpět ze Zanzibaru si letadlo udělá technický stop v tanzanském městě Dar Es Salaam a následně směřuje do Amsterdamu a Vídně.

KLM - letadlo

Ráno nasedneš ve Vídni, večer jsi na Zanzibaru. Do Amsterdamu jsou to dvě hodinky letu, během kterého probíhá na palubě i klasický palubní servis (snack a pití). Na přestup v Amsterdamu je 50 minut, což je v případě KLM bez problémů a určitě to stihneš. Let z Amsterdamu na Zanzibar trvá zhruba 8 a půl hodiny, do exotiky dorazíš 20:25 místního času večer v ten samý den.

Ve flotile KLM je celkem 13 kusů modelu Boeing 787-9 Dreamliner. Jde o nové stroje z roku 2015, které se specializují právě na delší lety – z pohledu spotřeby paliva jsou to velmi efektivní letadla a i proto je nizozemské aerolinky pojmenovali podle názvů květin – vyjadřuje to jejich ohleduplnost k naší planetě. Ve flotile tak mají například slunečnici, karafiát, levanduli, tulipán a další.

Místo k sezení si vybíráš zdarma a online

Je jedno, jaký způsob check-inu si vybereš (podotýkáme, že letecká společnost KLM nabízí výběr libovolného sedadla během check-inu). Tento krok můžeš provést online, k dispozici máš ale i samoobslužné pulty na letištích nebo klasické check-in desky/okénka. Svoje podpalubí zavazadla můžeš také řešit samoobslužně.

V základní ceně letenky KLM/Air France je 1x příruční zavazadlo v rozměrech 55x35x25 cm, ke které si na palubu můžete vzít ještě jednu osobní položku navíc v maximálních rozměrech 40x30x15 cm (například kabelka nebo taška na notebook). Celková váha nemůže překročit 12 kg.

Letenka KLM z Vídně na Zanzibar zahrnuje i podpalubí zavazadlo do 23 kg, jeho rozměry nemohou překročit 158 ​​cm.

Prostoru dostatek, jídlo a pití i cestou do Amsterdamu

Sedadla v ekonomické třídě na letech do evropských destinací jsou stejně ergonomická jako na dlouhých letech. Rozdíl je v tom, že prostor na nohy je o pár centimetrů menší (76 cm), stejně jako úhel, do kterého je dokážeš sklopit (9 cm).

Na letu z Vídně do Amsterdamu dostaneš chutný snack a rovněž občerstvení ve formě různých nealkoholických (včetně kávy a čaje) a alkoholických (pivo a víno) nápojů.

Z Amsterdamu na Zanzibar už letíš opět o něco komfortněji. Po příchodu na tvé místo tě jistě potěší polštář s přikrývkou a velmi pohodlné ergonomicky tvarované sedadlo s nastavitelnou opěrkou hlavy. Obě strany opěrky hlavy se dají ohýbat, takže si tvá hlava může odpočinout, i když sedíš uprostřed nebo v uličce. Ekonomická třída KLM na této lince poskytuje sezení 3-3-3.

Ekonomická třída KLM pro interkontinentální lety se vyznačuje velmi pohodlnými sedadly. Kromě toho, že jsou ergonomická, jejich komfort zvyšuje i polštář a deka, ty dostane každý cestující automaticky. Nohy mají k dispozici prostor ve velikosti 79 cm (standard), sedadla se dají sklopit i do 12,5 cm. Zábavní systém je stejný jako v ekonomické třídě pro interkontinentální lety.

 • standardní prostor pro nohy (79 cm/31 palců)
 • sklopitelné sedadlo do 12,5 cm
 • ergonomicky tvarované s nastavitelnou opěrkou hlavy
 • 9 – 11palcový displej pro multimediální zábavu
 • bezplatný výběr sedadla během registrace
 • samozřejmostí je láhev vody, hygienické utěrky a sada sluchátek

Pokud cestuješ v ekonomické třídě KLM mimo Evropu, můžeš mít radost z teplého jídla a z různých nápojů. Kromě hlavního jídla dostaneš i salát a dezert. Díky malým snackům nezůstaneš hladový ani mezi těmito chody. Nabídnou ti i různé nápoje – alkoholické (pivo a víno) a nealkoholické (včetně kávy a čaje). Super je, že když si hladová/ý, můžeš kdykoliv požádat o snack.

Palubní zábavní systém obsahuje 200 filmů, různá hudební alba a hry, speciálně vytvořený kanál pro děti pak potěší i ty nejmenší. Tato nabídka se obnovuje každý měsíc. Na většině letů se mohou cestující zabavit přes vlastní interaktivní obrazovku. To, zda je na palubě dostupná i WiFi, můžeš zkontrolovat 3 dny před datem tvého odletu na této stránce.

Letadlo KLM

Cestování na Zanzibar a vstupní podmínky

Ještě na jaře 2020 obnovila tanzanská vláda mezinárodní leteckou osobní přepravu, jako i vstup občanů ze třetích zemí na její území. Zrušila se rovněž povinná 14denní karanténa pro všechny cestující přilétající do Tanzanie.

Všem osobám přilétajícím do země změří teplotu. Cestující budou povinni vyplnit na palubě letadla registrační formulář pro cestující, který odevzdají příslušnému zdravotnickému personálu v příletové hale letiště. Cestující veřejnost je nadále povinna dodržovat hygienická doporučení v podobě nošení roušek, pravidelného mytí a dezinfekce rukou a dodržování společenského odstupu na veřejnosti.

Návrat ze Zanzibaru zpět do ČR

Při návratu zpět do České republiky je nutné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní od příjezdu absolvovat testování.

Připojujeme akční letenky KLM na Zanzibar.

Akční letenka na Zanzibar s KLM

Zanzibar

Zdroj foto: KLM.com

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru