Connect with us

Letenky

Lákavý zimní Nepál v Káthmándú za 11 490 Kč!

Lákavý zimní Nepál v Káthmándú za 11 490 Kč!

Nepál, brána k pověstným osmitisícovkám, je ale plný i hostorických památek. Narazíte tu na četné hisduistické chrámy, plné pestrých barev, starobylou metropoli Káthmándú (kam doletíš) se starobylou částí Patan, město Lumbini – Buddhovo rodiště atd. Jedná se o velmi chudý stát s vysokou negramotností (ta přesahuje dokonce 60%). Ale to nic nemění na tom, že zde najdete úžasné horské treky, 15 národních parků a chráněných území, takže přírodních krás tu na obdiv budete mít opravdu spoustu.

Reklama
 • Odkud? Z Frankfurtu
 • S kým? Letecká společnost Air China
 • Kdy? Prosinec – březen
 • Termín? 11. – 27. února 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
Frankfurt1 přestupKáthmándú1 přestupFrankfurt
ChengduChengdu
11 490

Naše články pro inspiraci:

A co doklady?

Pro vstup je vyžadován cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza (ta se vydávají při vstupu do země za 25$ a k jejich vyřízení potřebuješ 1 aktuální fotografii, vyplnit formulář a předložit pas).

Každý nezletilý, cestující sám, nebo jen s 1 rodičem, potřebuje mít notářsky ověřené potvrzení od 2. rodiče o povolení cestovat. Tento dokument je potřebný i když má dítě jiné příjmení, než rodič.

Naše tipy

Levné ubytování: Booking s Pelikánem

Hledáš výhodné ubytování? Levné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru