Connect with us
KLM - letadlo

Koronavirus

Aerolinky KLM budou už brzy létat do tolika destinací jako před krizí

Aerolinky KLM budou už brzy létat do tolika destinací jako před krizí

Nizozemské aerolinky KLM včera zveřejnily další fázi obnovy letového plánu. Letecká společnost očekává, že v příštích měsících obnoví lety do všech destinací, které obsluhovala před korona-krizí. KLM už nyní létají do velkého počtu destinací ve své evropské síti.

Reklama

Aerolinky KLM ve vyjádření uvedly, že jejich síť bude v nadcházejících měsících nadále růst a zaměří se spíše na destinace, které nabízely, než na frekvenci nebo kapacitu letů. Počet destinací, které v příštích měsících letecká společnost nabídne, je srovnatelný s trasami, které takto létaly před rokem.

Nizozemské aerolinie v současnosti létají do 72 evropských destinací, přičemž už na podzim budou provozovat lety do 91 evropských destinací. Ve stejném období loňského roku létala společnost KLM do 92 evropských destinací.

Je však třeba rovněž říci, že počet letů, které na těchto trasách budou provozovány, se výrazně snížil. V srpnu 2020 budou aerolinky KLM létat celkem 10 000 letů na 91 trasách. Je to podstatně méně než 19 000 letů, které provozovaly v Evropě v srpnu 2019.

Dálkové lety se vrátí do normálu o něco později, aerolinky to odůvodňují tím, že mnohé země se ještě rozhodly ponechat své hranice zavřené. V minulém roce nabízela letecká společnost mezikontinentální lety do 69 destinací.

V současnosti provozují KLM lety do 51 mezikontinentálních cílů, ovšem téměř třetina z nich jsou jen nákladní lety. Obnovily už například linku do Číny či Jižní Koreje.

Počet dálkových letů se do podzimu zvýší na 61.

Akční letenky KLM

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru