Connect with us

Novinky

V letadle je vždy dobře, ale „jako doma“ je nejlíp. Business třída KLM

V letadle je vždy dobře, ale „jako doma“ je nejlíp. Business třída KLM

Evropa a svět. To jsou dva faktory, které určují, v jaké business tříbě budeš cestovat s holandskou královskou společností KLM. Už i cestující turistické třídy se můžou těšit z cestování na vysoké úrovni, ale pokud se rozhodneš pro ještě větší komfort, nezklame tě ani business třída KLM. Ať už tvá destinace bude v rámci Evropy nebo v jiných koutech světa.

Reklama

Ještě předtím, než se ztratíš v analýze pohodlí a chutí, které business třída KLM nabízí, nezapomeň na to, že výhody budeš vnímat mnohem dřív, než obsadíš své komfortní sedadlo na palubě. Mezi ty patří:

 • jiný zavazadlový limit (více zavazadel)
 • vstup do letištních salónků v KLM Crown Lounge nebo jejich partnery
 • přednostní check-in, nástup do letadla
 • přednostní vyzdvihnutí zavazadla po příletu

World Business Class/ Business třída do světa

Víš, jak svá sedadla v business třídě charakterizuje samotná letecká společnost KLM? Že jsou vyrobena pro denní snění. Pravděpodobně nenaráží na podněcování prokrastinace, ale na pocit bezpečí a až domácího komfortu. Co se týče jejich vzhledu, pocházejí z ateliéru holandské návrhářky Helly Jongerius. Důraz kladla na přátelskou a hřejivou atmosféru se zdáním lidského dotyku. Z praktické stránky se vyznačují následujícími charakteristikami:

 • sedadla přeměnitelná do úplně vodorovné polohy/ na postel dlouhou 200-207 cm
 • místo vždy u okna nebo v uličce
 • obrazovka zábavního systému ve velikosti 16-18 palců (40-45 cm)
 • vlastní zástrčka a obrazovka s ochranou soukromí
 • důraz na soukromí, pohodlí a vlastní úložný prostor

Vlastní zástrčku jsme zmiňovali, ale využití vlastních elektronických zařízení na práci nebo jiné účely na palubě ti ulehčí i připojení na internet. Wi-fi zatím není dostupná v každém letadle, ale letecká společnost pracuje na tom, aby takových bylo stále víc. Pokud na palubě najdeš logo Wi-fi, připojit se můžeš hned, jak se posadíš. V nabídce najdeš různé druhy internetových balíčků v závislosti na typu letadla, ve kterém cestuješ.

Samozřejmě, pokud se ti nechce plánovat „volnočasové aktivity“ a starat se o vlastní zábavu na palubě, můžeš se spolehnout i na zábavní systém, který nabízí business třída KLM. K dispozici budeš mít více než 1 000 hodin zábavy (filmy, hudba atd.) a rozptýlení v různých jazycích, a to všechno přes velkou interaktivní obrazovku.

Na letech KLM s odletem z Amsterdamu připravují jídla mistrovští holandší šéfkuchaři. Letecká společnost na své stránce uvádí, že spolupracuje výlučně s takovými, kteří jsou vlastníky Michelinské hvězdy. Palubní nabídka se neustále mění, je inspirovaná samotnými destinacemi a aktuálními čerstvými ingrediencemi. Během přípravy jednotlivých chodů kuchaři berou v úvahu i to, že jídlo vysoko nad zemí může chutnat jinak, než dole. Společnost KLM je obzvlášť a právem hrdá na svou nabídku výběrových vín.

Na vybraných letech cestující business třídy nabízí službu „Anytime for You“ (Kdykoliv pro vás). V praxi to znamená, že kvalitní kulinářský zážitek můžeš zažít takovým způsobem jako kdybys přitom seděl v restauraci. Některé lety k službě „Anytime for You“ nabízí další doplněk s názvem „On Demand“ (Podle požadavků): doplňkové menu s 5 jídly, která si můžeš objednat kdykoliv, po 3 standartních chodech.

Europe Business Class/ Business třída do Evropy

Business třída KLM do Evropy nabízí například plně flexibilní rezervaci, která ti dovoluje kdykoliv změnit svůj let. V řadách po 3 sedadlech jsou blokována všechna sedadla ve středu, takže zůstávají neobsazena. Znamená to, že vždy dostaneš buď místo u okna nebo místo v uličce, nikdy ne mezi nimi. Takže větší soukromí máš zajištěno. Všechna sedadla jsou s extra prostorem na nohy a jsou sklápěcí.

Hlavní charakteristiky sedadel v business třídě KLM do Evropy:

 • až o 7,5 cm více místa na nohy, než v turistické třídě
 • dají se sklopit do 12,5 cm
 • místo vždy u okna nebo do uličky
 • sedadlo ve středu je vždy prázdné
 • vlastní zástrčka ve všech letadlech Boeing 737

Ani hladový nezůstaneš, business třída KLM do Evropy nabízí různé dobroty od luxusních snídaní po vynikající 3-chodové jídlo: v závislosti od části dne a trvání letu se podává teplé jídlo, sandwiche, saláty nebo talíře s tapas a různé jiné občerstvení.

Přeloženo z Pelipecky.sk, autorka článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru